Finanční dar pro Nelinku tit

publikováno: 30.08.2021

Při dětském závodě „O pohár předsedy SÚS“ byl naší Nelince předán šek na 100 000 korun. Je to celý výtěžek ze startovného charitativního závodu KÁMIK CHARITY CARP CUP, jenž se uskuteční na pískovně.

Tento vyloženě charitativní závod proběhne na pískovně Písková Lhota ve dnech 29. 9. – 3. 10., kterého se zúčastní 24 dvoučlenných týmů, plus tým handicapovaných rybářů a tým výboru našeho územního svazu. A jelikož je startovní listina již zaplněna, a protože Nelinka, která v dětství onemocněla spinální muskulární atrofií (úbytek svalové tkáně) a pohybuje se na invalidním vozíku, musí v termínu závodu na lékařský zákrok, rozhodli se organizátoři předat Nelice šek už nyní, na závodech „O pohár předsedy SÚS“.

Maminka Nelči, která organizátorům jako poděkování předala dort ve tvaru kapra, využije finance na rekonstrukci koupelny a úpravu automobilu pro potřeby své dcery.

Další část výtěžku za závodu půjde handicapovaným rybářům z MO Kladruby.

Před čtyřmi lety Středočeský územní svaz vzal Nelinku pod svá křídla, když vyslovila přání stát se rybářkou. Stalo se. Je naše. Pak jsme založili sbírku na pořízení vozíku, a kdo si vzpomíná, klaplo to náramně. Během 14 dní přišlo od rybářů tolik finančních příspěvků, že jsme pořídili nejen nejmodernější vozík, ale i další na rybolov, aby s ním mohla do vody.

Nelinka už k nám patří napořád. Podporujeme ji, jak jen to jde, rádi ji vždy mezi námi přivítáme, jezdí za námi třeba na rybářských tábor s vodníkem.

Teď je tu další výrazná pomoc od pořadatelů závodu KÁMIK CHARITY CARP CUP, se kterými náš územní svaz spolupracuje a společně chceme dál rozvíjet tento charitativní projekt. „Kluci z Kámik Charity carp cupu jsou skvělí, je úžasné, jak pomáhají a jsem rád, že právě v tomto jsme teď, a i do budoucna partnery a můžeme společně pomáhat v něčem, co má velký rozměr lidskosti,“ říká předseda SÚS Dušan Hýbner.

„My jsme rádi, že můžeme pomoci těm, kteří to potřebují a jsme rádi, že jsme se v tomto směru spojili se Středočeským územním svazem, kde to vnímají stejně, jako my,“ uvedl za pořadatele Josef Šulc.