ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

V sobotu skončil tábor s vodníkem 2021  tit

publikováno: 10.08.2021

Jak jsme vás již informovali, od 31. 7. do 7. 8. probíhal tradiční dětský rybářský tábor s vodníkem, který pořádá náš územní svaz na řece Berounce v Roztokách u Křivoklátu na rybářském revíru MO Křivoklát. 

Tábor nebyl prvně zcela naplněn, za což mohla covidová situace v ČR, kdy několik dětí odhlašovaly ze zdravotních důvodů jejich rodiče jen několik dní před vlastním zahájením tábora. 

Celkově se ho zúčastnilo 31 dětí z 16 středočeských MO a dva účastníci z ÚS města Prahy. O táborníky se staralo šest vedoucích ze tří místních organizací SÚS. 

Děti byly rozděleny do pěti družstev: 1. družstvo Eva – Plotičky, 2. družstvo Dušan – Candáti, 3. družstvo Jirka – Tygři, 4. družstvo Jiřinka – Žraloci a 5. družstvo Marek – Šupiňáči.

Mezi družstvy probíhala celotáborová soutěž v několika disciplínách (RT, poznávačka ryb, hod na cíl, slalom, skákání v pytli), kterou vyhráli Šupiňáči. Vítězné družstvo bylo vyhlášeno na slavnostním ukončení tábora a všichni dostali sladkou odměnu.  

Po celý týden také probíhala soutěž v bodování pokojů, která byla velice vyrovnaná, neb všichni měli stále naklizeno:-)). Stihli jsme i dvakrát noční rybolov a dvakrát opékání buřtů. 

Jediné, co nám letos nepřálo, bylo počasí, které se rovnalo typickému dubnovému, pouze v sobotu, kdy jsme na tábor přijeli a o týden později, kdy jsme odjížděli, nepršelo. Jinak nás déšť zkrápěl každý den, což způsobilo zvýšený průtok Berounky a tím obtížnější rybaření.

Přesto děti nachytaly krásné ryby, ostatně sedmnáct druhů ulovených ryb za tábor mluví za vše a jen podtrhuje kouzlo Berounky.

Děti lovily na feeder, položenou, plavanou, přívlač a mušku, nejčastější nástrahou pak byl červík a kukuřice. Mezi úlovky nejvíce převládala ostroretka, kapr, podoustev, sumeček, ouklej, ale uloveno bylo i několik štik, parem, jesenů, úhořů……Za zmínku stojí i dva kapři, kteří atakovali hranici 80 cm a úlovek krásné parmy kolem 60 cm. 

Děti po celý týden každý svůj úlovek měřily a zapisovaly do cvičného sumáře úlovků. Nejlepší rybáři pak byli vyhodnoceni na základě dosaženého součtu umístění v celotýdenním lovu a součtu umístění při závodech, které se konaly celý páteční den. Celkově děti během týdne ulovily 860 ks ryb. 

Naše navazovací centrum bylo neustále v permanenci, a hlavně vedoucí Marek asi už nikdy v životě tolik prutů za týden nerozmotá, ani nenaváže. Nutno podotknout, že od poloviny týdne začaly děti téměř vše navazovat samy, byl na nich znát obrovský posun ve všech směrech, z čehož jsme měli velkou radost. 

Během tábora jsme ještě zvládli přednášku o plavané a kaprařině. 

Na závěrečné vyhodnocení dorazil i předseda MO Křivoklát pan Polák s hospodářem panem Andrlem, kteří předali pohár nejúspěšnějšímu rybáři tábora. Všichni jim pak poděkovali za krásný revír, dárky a vzorně připravený lovný úsek. 

Děkuji touto cestou i všem obětavým vedoucím za jejich práci, byl to skvělý a funkční tým a samozřejmě podporovatelům tábora: Atmos, Mivardi, BM security, Robert Anýž, Tomáš Horyna. 

Už teď se těším na další ročník. 

Vodník 

 

Fotogalerie tit

foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto

PÍSKOVNA

PÍSKOVÁ LHOTA

AKTUALITY E-MAILEM

Klikněte a přihlaste se k odběru

NAPIŠTE NÁM

INTRANET

POČET NÁVŠTĚV

14 024 221

MÍSTNÍ ORGANIZACE

mapa

RYBNÍKÁŘSTVÍ
MIMOPSTRUHOVÉ A PSTRUHOVÉ

mapa

MIMOPSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

PSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

LOVNÁ MÍSTA PRO
HANDICAPOVANÉ

mapa

Počasí Praha-Zbraslav - Slunečno.cz

© 2022 ČRS SÚS