ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

Rybářský tábor – Protivín 2021 tit

publikováno: 10.08.2021

Naše místní rybářská organizace Bystřice uspořádala ve dnech 31. 7. až 7. 8. rybářský tábor v Protivíně – v kempu „U Šerifa“.  Letos jsme zvolili klidnější lokalitu vodňanské Blanice a myslím si, že jsme udělali jen a jen dobře.

Pro přesun do Protivína jsme zvolili vlak, kterým jela většina z 20 dětí. Po příjezdu a ubytování jsme vyrazili k vodě obhlédnout terén a některé děti hned nahodily.

Od prvního dne se nám dařilo. Povedlo se ulovit pár pěkných kaprů, amurů a štik. Tento trend nás provázel během celého tábora. To se projevilo i ve výsledcích celotáborových rybářských závodů, kdy se započítávala jen ušlechtilá ryba spolu s amury a úhoři.

Po celou dobu tábora se děti učily vázat různé montáže, vysvětlili a ukázali jsme si různé techniky lovu, hráli se zábavné hry, ale došlo i na opakovačku testů, poznávaní ryb a živočichů.

V úterý v rámci celodenního „pochoďáku“ jsme navštívili Fakultu rybářství a ochrany vod ve Vodňanech. Děti se dozvěděly mnohé zajímavosti ze života ryb, a dokonce si mohly „pochovat“ jesetery a sumce.

Ve středu jsme navštívili Krokodýlí ZOO v Protivíně. Návštěvu jsme naplánovali tak, abychom stihli krmení.

Den před odjezdem proběhly rybářské závody. Ty byly ovlivněny deštěm z předchozího dne. Ryby nechtěly spolupracovat, ale i přesto se povedlo dětem nad nepřízní počasí zvítězit a rybu ulovit.

Na závěr dne došlo k vyhlášení výsledků celotáborové hry a rybářských závodů. Vítězové si mohli vybrat z připravených cen.

Na základě výsledků z celotáborové hry byly dětem rozdány finanční poukázky, za které si mohly v našem táborovém obchůdku nakoupit a vydražit různé cukrovinky, drobnosti na rybařinu, krmení…

Pak už nás bohužel čekalo balení, úklid chatek a cesta domů. Cesta proběhla dobře a v sobotu ve 14:30 jsme dorazili vlakem do Benešova.

Rád bych touto cestou poděkoval všem sponzorům: městu Bystřice, ČRS SÚS, MŠMT ČR, pí. Faktorové - rybářské potřeby Sedlčany, PEFA Pavel Faktor výrobce splávků, WPOcarp Petr Štěpánek Bystřice, Jigovky.cz Jan Nový Tábor, ChemPesta a.s., Jaroslavu Bambasovi, Luboši Hoškovi a Karlu Voňavkovi

Dále chci poděkovat vedoucím kroužku za pomoc s přípravou a realizací tábora: Petru Bervidovi, Vojtěchu Hoškovi, Miloši Repetnému, Vítězslavu Maierovi a zdravotnici Marcele Kadeřábkové

Tábor si každý užil a věřím, že se v příštím roce se opět sejdeme.

Za LRT hlavní vedoucí Petr Škvor

 

Fotogalerie tit

foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto

PÍSKOVNA

PÍSKOVÁ LHOTA

AKTUALITY E-MAILEM

Klikněte a přihlaste se k odběru

NAPIŠTE NÁM

INTRANET

šupináč

POČET NÁVŠTĚV

12 934 149

MÍSTNÍ ORGANIZACE

mapa

RYBNÍKÁŘSTVÍ
MIMOPSTRUHOVÉ A PSTRUHOVÉ

mapa

MIMOPSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

PSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

LOVNÁ MÍSTA PRO
HANDICAPOVANÉ

mapa

Počasí Praha-Zbraslav - Slunečno.cz

© 2022 ČRS SÚS