ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

Na pískovně v lednu a únoru pouze přívlač a umělá muška tit

publikováno: 08.07.2021

Od příštího roku se na vodní ploše SÚS Pískovna Písková Lhota bude v době od 1. 1. do 28. 2. (29. 2.) provozovat pouze lov přívlačí a lov na umělou mušku. Ostatní způsoby lovu až od 1. 3. Rozhodl o tom na svém posledním jednání výbor SÚS.

Lov přívlačí a lov na umělou mušku v těchto dvou měsících bude umožněn po zaplacení místenky ve výši 100 korun (platná, dle denní doby lovu) zasláním SMS zprávy ve tvaru HOPR100 na tel. číslo 90211. Potvrzující SMS musí být obdržena ještě před zahájením vlastního rybolovu, a to ve znění: „Místenka v rámci oprávnění k odlovu ve vodní ploše Pískovna. Platí pouze v den doručení SMS, cena je 100 Kč. Petrův zdar, ČRS SÚS“.

„Od začátku budování pískovny říkáme, že chceme, aby každý rybář si tu našel to svoje a my se tak snažíme umožnit rybolov všem vyznavačům různých lovebních způsobů,“ objasňuje předseda SÚS Dušan Hýbner. „Všichni ostatní mají pískovnu k dispozici 10 měsíců v roce a každý asi uzná, že provádět přívlač mezi sedícími rybáři prostě nejde. Proto jsme přistoupili k tomuto kroku, aby i vláčkaři a muškaři si mohli na pískovně nerušení zalovit,“ dodává D. Hýbner.

Zároveň jsou stanovena následující pravidla:

Lov přívlačí pouze na umělé nástrahy osazené jedním jednoháčkem. Maximální velikost nástrahy 7 cm. Lov na nástrahu zatíženou mimo nástrahu zakázán (dropshot, boční přívěs sbirulino apod.). Zákaz vnadění. Při lovu na umělou mušku je povoleno lovit pouze s klasickou muškařskou výbavou skládající se z muškařského prutu, muškařského navijáku, muškařské šňůry a návazce o maximální délce odpovídající dvojnásobné délce používaného prutu, s nástrahami v maximální velikosti 3 cm a osazené jednoháčkem. Je zakázáno používat jakékoliv zátěže umístěné mimo tělo mušky, stejně tak je zakázáno použití jakýchkoliv plovoucích zařízení, jako je kulové plovátko, splávek apod. Lov v tomto období je cílen na pstruha duhového a sivena amerického. Proto při ulovení jiného druhu dravé ryby (candát, okoun, štika) musí následovat její okamžité vrácení zpět do vodní plochy, kde byla ulovena. Lov je možný provádět pouze v případě, že vodní plocha není pokryta ledem. Je zakázán vstup a rybolov na zamrzlé vodní ploše. Přísný zákaz rozbíjení ledu. Při lovu musí být prut držen v ruce a nástraha aktivně vedena vodním prostředím. Lov z pláže je povolen od 1. 10. do 31. 3. pro lov na umělou mušku a od 1. 10. do 28. 2. (29. 2.), pro lov přívlačí.

(šam)

 

Fotogalerie tit

foto

PÍSKOVNA

PÍSKOVÁ LHOTA

AKTUALITY E-MAILEM

Klikněte a přihlaste se k odběru

NAPIŠTE NÁM

INTRANET

soutez

POČET NÁVŠTĚV

6 938 819

MÍSTNÍ ORGANIZACE

mapa

LOVNÁ MÍSTA PRO
HANDICAPOVANÉ

mapa

Počasí Praha-Zbraslav - Slunečno.cz

Pískovna pohár Pískovna pohár Pískovna

© 2021 ČRS SÚS