Výbor jednal o zarybňování a popisech revírů a VP tit

publikováno: 26.06.2021

Výbor SÚS se na svém čtvrtečním zasedání zabýval vyhodnocením násad ve vztahu k úlovkům na revírech ve společném rybolovu a vodních plochách (VP) a popisy revírů a vodních ploch pro roky 2022 – 2023.

Na základě úlovků vzhledem k násadám výbor upravil a schválil kalkulační listy na vodní plochy tak, aby respektovaly rozlohu VP, návštěvnost VP a výtěžnost.

Co se týče revírů vložených do společného rybolovu, tak v tomto směru výbor možnost k úpravě vysazovaných ryb nemá, neboť ty jsou obsaženy v dekretech, které stanovují uživateli rybářského revíru minimální roční zarybňovací povinnost. Přesto i v tomto směru se od počátku letošního roku dějí velké změny, kdy ve spolupráci s MO a státní správou dochází k aktualizaci dekretů v oblasti zarybnění, které zohledňují změny charakteru našich toků, klimatické změny a samozřejmě efektivitu v zarybnění ve vztahu k úlovkům a podpoře původních a reofilních druhů ryb v našich revírech. O těchto změnách vás budeme informovat, až budou všechny revíry v našem ÚS upraveny, jsme zatím v polovině.

Členové výboru schválili připravované popisy revírů a VP na rok 2022 – 2023. Nechystá se mnoho novinek, těmi nejzásadnějšími jsou, že se na pstruhových revírech SÚS budou moci lovit všechny druhy ryb 7 dní v týdnu (doposud platí, že lososovité ryby se smí lovit 3x v týdnu), že na VP v mimopstruhovém režimu se úlovek karasa stříbřitého nezahrnuje do denního limitu 7 kg,  že na vodní ploše Pískovna Písková Lhota se stanovuje nejmenší lovná míra síha marény a síha peledě na 40 cm a denní lov je omezen na 3 ks a zároveň se na pískovně povoluje na přívlač v době od 1. 1. do 28. 2. (29. 2.), k tomu dodáme ještě bližší informaci.

Zároveň výbor vzal na vědomí udělení výjimky MZe pro 24hodinový rybolov od 16. 6. 2022 do 30. 9. 2022 v době od 0.00 do 4.00 a od 16. 6. 2023 do 30. 9. 2023 v době od 0.00 do 4.00 v těchto rybářských revírech:

411 050 Labe 18 – MO Brandýs nad Labem – Stará Boleslav

411 165 Labe 18 A – MO Brandýs nad Labem – Stará Boleslav – pouze Proboštské jezero

411 051 Labe 19 – MO Čelákovice

411 056 Labe 24 A – MO Kolín.

Byla zrealizována koupě části pozemků u VP Stržený, kde SÚS plánuje vybudovat odstavné místo pro automobily.

Výbor SÚS na návrh předsedy odvolal ze všech funkcí v LRU SÚS sekce položená jejího stávajícího vedoucího, s tím, že byl výborem pověřen předseda LRU SÚS Radek Zahrádka, aby v jednání se členy sekce byl vybrán nový vedoucí, neboť SÚS má nadále zájem na tom, aby sekce položená při našem ÚS fungovala.

Na programu byla i informace o přípravových závodech „O pohár předsedy SÚS“, které se uskuteční na Pískovně Písková Lhota, 28. 8. pro dospělé a 29. 8. pro děti. Předseda SÚS D. Hýbner, vedoucí LRU Radek Zahrádka a vedoucí mládeže Jiří Eichler uvedli, že organizačně a materiálně jsou závody připraveny. Na závod dospělých se doposud přihlásilo cca 80 závodníků, na dětský závod cca 43.

Volná místa jsou, zájemci o účast se mohou hlásit na e-mailech: dospělí: lru@crs-sus.cz a děti: mladez@crs-sus.cz.