Výbor SÚS zasedal na pískovně tit

publikováno: 28.05.2021

Netradiční bylo čtvrteční zasedání výboru SÚS, který se tentokrát sešel na pískovně u Pískové Lhoty. Konečně tak skončilo jednání výboru prostřednictvím videokonference.

Členové výboru se seznámili se stavem pískovny, s dosud provedenými pracemi a zároveň si řekli, co je třeba na pískovně ještě udělat.

Výbor rozhodl o rozšíření parkovací plochy, která bude nově vybudována na protilehlé straně vpravo od vjezdu do pískovny, aby rybáři, kteří chtějí lovit v zadní části pískovny, ji nemuseli celou obcházet až dopředu k odstaveným vozidlům. Tyto práce budou zahájeny v nejbližších dnech tak, aby parkovací plocha byla do konce června hotova.

Členové výboru byli informováni, že na Radu byla předána žádost na 24hodinový rybolov pro roky 2022 – 2023, který by měl být v případě schválení MZe provozován na revírech MO Kolín – 411 056 Labe 24 A celý revír, MO Čelákovice – 411 051 Labe 19, MO Brandýs nad Labem – 411 050 Labe 18 a 411 165 Labe 18 A – Proboštská jezera (pouze na Proboštském jezeru, a nikoliv na dalších tůních, které jsou součástí tohoto revíru).

Výbor rovněž projednal návrh nové smlouvy (stávající v červenci končí) na pronájem pstruhové pískovny Vlíněves, která je v majetku SÚS, místní organizaci Mělník. Po zapracování připomínek předsedkyně Dozorčí komise SÚS Mgr. Vondruškové bude smlouva oběma stranám předložena ke schválení a k podpisu.

Byl schválený odkup pozemku u vodní plochy SÚS Stržený. Jedná se o prostor mezi pozemkem SÚS a silnicí, cca 1,5 m široký a cca 200 m dlouhý za částku 19 900 Kč. V této části by pak měl být vybudován odstavný parkovací pruh a tím zajištěna větší bezpečnost lovících, kteří nyní parkují u silnice.

Výbor schválil podpis nájemní smlouvy na nový rybářský revír a uložil sekretariátu provést administrativní kroky k vyhlášení revíru. Konkrétně budeme informovat až bude revír vyhlášen (foto v galerii u článku).

Byla schválena aktualizace Statutu, kde byly doplněny koeficienty výpočtu paušální režie za RS pro MO, formulace minimální kusové hmotnosti kapra na plnění zarybňovacího plánu a zvýšení odměny pro MO ve společném rybolovu za prodej povolenek ve výši 50 Kč. Aktualizovaný Statut bude odeslaný na MO, aby ho mohly projednat na svých členských schůzích.

Členové výboru byli informováni předsedou SÚS p. Hýbnerem o předání odborné rešerše k prahování drobných vodních toků ministru zemědělství Ing. Tomanovi.

Zároveň předseda informoval o tom, že byl za SÚS pozvaný na neformální setkání těch, kteří pomohli nebo pomáhají s obnovou Bečvy po ekologické havárii. Setkání se uskuteční v Hustopečích a p. Hýbner se ho zúčastní.

Vedoucí odboru mládeže SÚS p. Eichler seznámil výbor s novými pravidly pro účast dětí v národním kole Zlaté udice v návaznosti na covid 19. Bude nutno otestovat účastníky i doprovod.

To samé bude platit i na táboře SÚS, jehož kapacita – 34 dětí, je již zaplněna.

Na podzim odbor mládeže plánuje uspořádat seminář vedoucích.