Odborná rešerše k prahování byla předána ministru zemědělství tit

publikováno: 12.05.2021

Odborná rešerše „Prahování drobných vodních toků“ byla dnes předána ministru zemědělství Ing. Miroslavu Tomanovi, CSc.

Jak jsme vás již informovali v prosinci loňského roku (ZDE), tak jsme se na jednání s panem ministrem Tomanem oba shodli na potřebě zpracovat odbornou rešerši k prahování drobných toků, která bude mimo jiné obsahovat legislativní a odborný rámec pro zajištění realizace prahování a pro přípravu dotačních titulů a pobídek.

Náš Středočeský územní svaz sice neobhospodařuje nijak významné pstruhové revíry ani chovné přítoky, přesto si vzal úkol za svůj a ve spolupráci s odbornými subjekty, které se touto problematikou zabývají, nechal vypracovat odbornou rešerši, která byla dnes panu ministrovi předána.

Náš prvotní úkol je tak splněný a velké poděkování za spolupráci patří především společnosti Vodohospodářský Rozvoj a výstavba a.s. za zpracování rešerše a spolku Zachraňme lipana a pstruha potočního, z. s. za součinnost.

Věřím, že tento materiál pomůže MZe k přípravám dotačních titulů a pobídek k realizaci prahování, a že ve spolupráci s Lesy ČR, správci toků, Radou ČRS a správci národních parků brzy uvidíme výsledky tohoto společného úsilí, za což všem předem moc děkuji.

Dušan Hýbner, předseda SÚS