Výbor SÚS schválil navýšení odměny pro MO za prodanou povolenku tit

publikováno: 30.04.2021

Stejně jako v loňském roce, tak i v tom letošním výbor SÚS schválil pro sdružené MO zvýšení odměny za prodanou povolenku ze současných 30 Kč na 50 Kč.

Výbor se tak rozhodl, na návrh předsedy a jednatelky SÚS, tímto opatřením ve složité covidové době pokrýt místním organizacím zvýšené náklady při prodeji povolenek v letošním roce.

Čtvrteční jednání výboru opět probíhalo prostřednictvím videokonference a členové výboru byli informováni o podpisu smlouvy se Středočeským krajem na pokračování společného projektu Podpora reofilních druhů ryb v tocích Středočeského kraje. V letošním roce se počítá s vysazením jelců jesenů, podouství a odkrmených úhořů do neprůchodných toků např. Sázavy.

Pokračuje se v provozní údržbě, především cest, u vodních ploch v majetku SÚS. Po Dvorcích v průběhu května začnou práce na vodní ploše Stržený, kde je naplánována oprava výtluků na přístupové cestě a bude vybudováno vysazovací místo. Následovat bude též úprava cesty na Božkově, v jednání je oprava břehů poddolovaných činností ondater a nutrií s následným vlivem vodní eroze.

Výbor byl rovněž informován, že na Radu ČRS byla odeslána žádost o udělení výjimky na 24hodinový rybolov pro roky 2022 – 2023 na revíry Labe 24A, Labe 19, Labe 18 a Labe 18 A – Proboštská jezera. Tyto žádosti za všechny územní svazy Rada hromadně zašle na Ministerstvo zemědělství.

Technik SÚS Ing. Ondřej Jedlička výbor seznámil s průběhem jarního zarybňování, od rozvozu kaprů jako vícezarybnění, které je z 95 % hotové, přes násady váčkových plůdků, rychlených štik a úhořího monté, až po vysazení pstruhů na zahájení pstruhové sezony, jež je z 99 % rovněž splněno. Vysazeno bylo cca 2 400 kg potočáků a 3 000 kg duháků.

Rovněž byl definitivně potvrzen termín konání Konference SÚS, která proběhne 21. 10. 2021 a zároveň byl s předstihem zarezervován v Kongresovém centru Floret v Průhonicích termín volební Konference SÚS, která se bude konat 15. 10. 2022.

Schválený byl nový termín závodů „O pohár předsedy SÚS“ pro dospělé a pro děti a mládež, jenž se budou konat ve dnech 28. – 29. 8. 2021 na Pískovně Písková Lhota. Tím padá avizovaný náhradní termín v září.

Výbor velmi ocenil prováděné kontroly přejímek násad z výlovů a zarybnění z nákupu. V této souvislosti výbor SÚS na návrh předsedy schválil okamžité ukončení spolupráce s jedním z dodavatelů násad a žádné objednávky již nebudou s tímto dodavatelem realizovány.

V návaznosti na sumarizaci připraví (do 18. 6.) hospodář SÚS a jeho zástupce a sekretariát pro výbor zprávu, v které bude provedeno vyhodnocení úlovků ve vztahu k násadám na vodních plochách SÚS a vložených revírech MO do společného rybolovu za poslední tři roky, včetně s návrhem opatření.

Členové výboru byli seznámeni se záměrem Povodí Vltavy na odbahnění dolní části nad hrází předzdrže Němčice, které by mohlo proběhnout koncem roku 2022. Pokud by se záměr realizoval, pro SÚS by to znamenalo odlov stávající obsádky.