ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

Pstruhová sezona startuje už v pátek tit

publikováno: 14.04.2021

Již v pátek (16. 4.) bude zahájena pstruhová sezona, a přestože nejsme vyloženě pstruhovým krajem, v posledních týdnech jsme výrazně zarybňovali, abychom "pstruhařům" připravili co nejlepší podmínky.

V rámci SÚS můžete navštívit 25 sdružených pstruhových revírů o celkové rozloze cca 125,7 ha.

Celkem jsme v posledních týdnech vysadili 6 060 kg pstruhů, z čehož 3 760 kg jsou pstruzi duhoví o průměrné kusové hmotnosti 0,35 kg, 2 300 kg pak pstruhů obecných o průměrné kusové hmotnosti 0,3 kg. Vše v rámci plnění ZP či dotace SÚS. Nad rámec ZP pak ještě řada MO vysazuje pstruhy z vlastních prostředků a dodávky násady si zajišťují samy, za což jim patří velké poděkování.

Násada ryb je jedna věc, ale k příjemnému rybolovu však patří i to, aby se každý u revírů choval v souladu s pravidly lovu, udržoval pořádek na lovném místě, šetrně zacházel s rybou. To je pak zárukou toho, že všichni strávíme u vody chvíle klidu a pohody.

Každoročně vám předkládáme pravidla týkající se pstruhové sezony, a protože opakování je matkou moudrosti, děláme to i nyní a žádáme všechny lovící o jejich dodržování: 

a) Pstruh obecný se loví od 16. 4. do 31. 8., lipan podhorní je hájený od 1. 12. do 15. 6.
b) Nejmenší lovné míry lososovitých ryb dle vyhlášky č 197/2014 Sb. O rybářství
lipan podhorní 40 cm (BPVRP v některých ÚS)
pstruh duhový 25 cm
pstruh obecný 25 cm
siven americký 25 cm
Tady však musíme všechny lovící upozornit, aby se důsledně seznámili s bližšími podmínkami výkonu rybářského práva na revíru, na který se vydají, neboť ty mohou být uživatelem daného revíru upraveny např. v době hájení, ve stanovení míry ryb, počtem ponechaných ryb atd.
c) Denní doby lovu na pstruhových revírech v hlavních měsících
duben 6 – 20 hod.
květen 6 – 21 hod.
červen, červenec 5 – 22 hod.
srpen 6 – 22 hod.
d) Povolené způsoby lovu v pstruhovém revíru
Lov přívlačí od 16. 4. – 31. 8.
Lov na umělou mušku 16. 4. – 30. 11.
e) Nezapomeňte, že v rámci BPVRP platí na všech pstruhových revírech v SÚS zákaz používání háčku s protihrotem a povinnost mít při lovu podběrák.
f) Při lovu na umělou mušku se použije 1 udice, která je držena v ruce, jiná udice nesmí být nastražena. Na udici jsou nejvýše tři návazce s jednoduchými háčky.
g) Lov přívlačí se použije 1 udice, která je opět pevně držena v ruce, jiná nesmí být, stejně jako u lovu na umělou mušku, nastražena. Lov spočívá v aktivním vedení nástrahy vodním prostředím. Za nástrahu se použije jedna umělá nástraha opatřená nejvýše jedním háčkem (jedno, dvoj, nebo trojháčkem).
h) Vzdálenost mezi lovícími v obou případech lovu je nejméně 20 m.
ch) V případě, že ulovíme na pstruhovém revíru štiku, candáta, okouna, sumce, bolena, tlouště, pak se tyto ryby zpátky nikdy nepouští, jde o škodlivé ryby v pstruhovém revíru.
i) V pstruhovém revíru si může osoba provádějící lov přisvojit v jednom dni, i když loví na více pstruhových revírech, nejvýše tři kusy lososovitých ryb. Přisvojením si povoleného množství uvedených druhů ryb končí denní lov. Síh peleď a síh maréna se nepovažují v úlovcích za ryby lososovité.
j) Na středočeských pstruhových revírech je umožněn lov 7 dní v týdnu. Lovící může třikrát v týdnu lovit ryby lososovité, datum lovu lososovitých ryb zakroužkuje před započetím lovu. Zbývající 4 dny může lovit ryby škodlivé a ostatní.
k) Velmi důsledně dbejte na to, a je to vaše povinnost, abyste před zahájením lovu zapsali do oddílu II povolenky k lovu datum a revír, kde lovíte. Rovněž okamžitě po ulovení a ponechání zapisujete druh, míru a hmotnost lososovité ryby. Po ukončení lovu, pokud nebyl docílen úlovek, kolonku proškrtnete.
l) Nezapomeňte, že při lovu jste povinni mít vyprošťovač háčků a míru pro zjištění délky ryb.
m) Lososovité ryby se během lovu zakazují přechovávat živé, po ulovení a přisvojení musí být okamžitě humánně usmrceny.

Přejeme vám krásný lov a hezké zážitky u našich pstruhových vod.

ČRS, z. s., Středočeský územní svaz

 

Fotogalerie tit

foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto

PÍSKOVNA

PÍSKOVÁ LHOTA

AKTUALITY E-MAILEM

Klikněte a přihlaste se k odběru

NAPIŠTE NÁM

INTRANET

šupináč

POČET NÁVŠTĚV

10 564 025

MÍSTNÍ ORGANIZACE

mapa

RYBNÍKÁŘSTVÍ
MIMOPSTRUHOVÉ A PSTRUHOVÉ

mapa

MIMOPSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

PSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

LOVNÁ MÍSTA PRO
HANDICAPOVANÉ

mapa

Počasí Praha-Zbraslav - Slunečno.cz

© 2022 ČRS SÚS