V loňském roce bylo zadrženo 65 pytláků tit

publikováno: 04.03.2021

Rekordních 65 pytláků bylo v loňském roce zadrženo na revírech místních organizací a SÚS, včetně vodních ploch. Zadrženo bylo 242 povolenek.

Počet pytláků neustále roste. Je to jednak vlivem zvýšených kontrol rybářskou stráží, ale určitě k tomu nahrála i situace s covidem v loňském roce, kdy během různých opatření mohli rybáři k vodě, a tak vyráželi lovit i ti, kteří tam neměli co dělat.

Počet zadržených povolenek osciluje v tom, co se ukazuje v posledních letech a nijak dramaticky se nemění.

Oproti roku 2019 (1 005 členů) poklesl počet členů rybářské stáže, ale není to nic dramatického. Loňských 975 členů RS potvrzuje trend z minulých let, že tento stav je plus minus dostačující a není třeba ho nějak nafukovat za každou cenu.

Pro nás je rozhodně lepší mít méně členů RS, ale výkonných, než jich mít mnoho a řadu z nich jen na papíře…