ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

Stanovisko Ministerstva vnitra: rybolov pouze na území obce! tit

publikováno: 02.03.2021

Ministerstvo vnitra oznámilo, že lov ryb je možný pouze v místě bydlistě lovícího, není však omezen výkon rybářské stráže a povoleny jsou činnosti v rybářském revíru, které nelze odložit, jako např. zarybňování.

Nová opatření, která od pondělí platí na území ČR, zpřesnilo ve vztahu k rybářství Ministerstvo vnitra. Podle MV se může lovit i po 21. hodině, v současnosti, dle stanovené denní doby lovu, tak do 22.00 hod.

Stanovisko MV v plném znění:

Výkon rybářského práva představuje výjimku z opatření, které přijala vláda České republiky, a je tedy povolen, ale pouze na území obce, ve které bydlíte. Rybáři mohou lovit po celou povolenou denní dobu lovu.

Rybaření je vyňato i ze zákazu nočního volného pohybu osob, výkon rybářského práva je tedy možný i v době mezi 21:00 a 4:59. 

Zároveň není omezen výkon funkce rybářské stráže. Povoleny jsou i činnosti v rybářském revíru, které nelze odložit (např. zarybňování).

Při provádění výlovů rybníků v zastavěném území obce nemusí osoby provádějící výlov používat v rybníku ochranných prostředků dýchacích cest, jsou však povinny udržovat minimální rozestupy. (zdroj ZDE)

(šam)

 

Fotogalerie tit

foto

PÍSKOVNA

PÍSKOVÁ LHOTA

AKTUALITY E-MAILEM

Klikněte a přihlaste se k odběru

NAPIŠTE NÁM

INTRANET

soutez

POČET NÁVŠTĚV

5 682 033

MÍSTNÍ ORGANIZACE

mapa

LOVNÁ MÍSTA PRO
HANDICAPOVANÉ

mapa

Počasí Praha-Zbraslav - Slunečno.cz

Pískovna pohár Pískovna pohár Pískovna

© 2021 ČRS SÚS