Výbor SÚS se zabýval sazebníkem kárných opatření tit

publikováno: 26.02.2021

Prostřednictvím videokonference zasedal výbor SÚS, který se na svém čtvrtečním jednání kromě jiného zabýval i návrhem jednotného sazebníku kárných opatření, inventarizací, či náborovým projektem „vodníků“.

Členové výboru si vyslechli stanovisko I. místopředsedy SÚS Jiřího Nováka k navrhovanému sazebníku kárných opatření, který byl zaslaný z právního odboru Rady ČRS. V diskuzi bylo konstatováno, že takto pojatý návrh se zcela míjí s účelem, po kterém volá členská základna, že obsahuje tak fatální chyby v rozporu se stanovami a jednacím řádem, že SÚS v žádném případě tento návrh nepodpoří a v tomto smyslu bude Radě ČRS i odpovězeno.

Výbor si vyslechl zprávu inventarizační komise, která neshledala nedostatky.

Předseda odboru mládeže Jiří Eichler seznámil přítomné s realizací náborového projektu „Ve vodě nežiji jen vodníci“ v letošním roce, především pak s připravovanou náhradní variantou, pokud bychom akci během roku nemohli uskutečnit tak, jak jsme zvyklí, tedy s dětmi u vody.

Řeč byla rovněž o pískovně a prováděných pracích. Cesta kolem pískovny je hotova, nyní ještě na ni bude instalována borová kulatina pro její ohraničení. Jakmile to počasí dovolí, budou vybudována mola pro handicapované rybáře a pro parkování lodi.

Výbor byl výběrovou komisí seznámený s vybraným nájemcem na provoz stánku s občerstvením na pískovně, s nímž bude v nejbližších dnech podepsána smlouva, kterou výbor schválil.

Pan Novák představil výboru interní směrnici pro pronájem vodních ploch SÚS, která byla následně schválena.

Jednatelka podala členům výboru informaci o dotaci OPR na vysazení úhořího monté pro roky 2001 – 2023. Na letošní rok byla žádost podána.

Výbor odsouhlasil návrh MO Plaňany na vložení bývalého chovného rybníka Velký plaňanský do sdruženého rybolovu včetně návrhu prvotního zarybnění. Předpokládané zahájení provozu na tomto rybníku 1. 5. 2021.

Členové výboru vzali na vědomí celkové výsledky z výkazů o činnosti MO za rok 2020. Předseda SÚS D. Hýbner kvitoval růst členské základny a vyslovil poděkování všem místním organizacím, jak zvládly složitou situaci v loňském roce, což se odrazilo právě na rostoucí členské základně.

Výbor doporučuje místním organizacím, aby vzhledem k pandemické situaci odložily členské schůze.

Výbor schválil žádost příměstského tábora (www.delejcotebavi.com) na jeho konání na vodních plochách SÚS Božkov a Pískovna Písková Lhota v termínech 19. – 24. 7. a 2 – 6. 8. 2021.

Předseda přítomné seznámil s chystanými pracemi na údržbě cest (opravy výtluků po zimě) na vodních plochách Dvorce, Božkov, Stržený.

Výboru byly představeny nové informační tabule, které budou umístěny na vodních plochách SÚS, kde kromě jiného je i umístěn i QR kód, prostřednictvím něhož se každý zájemce dostane na webovou stránku dané vodní plochy a seznámí se s podmínkami lovu, které na ní platí.

Rovněž byl výbor seznámený s dokončenou webovou aplikací pro členy rybářské stráže, kteří mají oprávnění kontrolovat vodní plochy, kteří se poměrně rychle prostřednictvím načteného QR kódu dostanou do karty kontrolovaného. Tam zjistí, zda mu např. nebylo odebráno oprávnění, nebo mohou dotyčného v systému ihned zablokovat.