ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

Distanční výuka v rakovnickém rybářském kroužku tit

publikováno: 01.02.2021

Uveřejňujeme návod z rybářského koružku MO Rakovník, jak zrealizovat distanční výuku v kroužku a připravit děti na zkoušky.

Před několika měsíci jsem stál stejně jako mnozí z vás před rozhodnutím, co bude s rybářským kroužkem.

Začalo to celkem nadějně. Uskutečnili jsme tři schůzky. Zářijové počasí přálo, a tak jsme hned i se začátečníky vyrazili k vodě. Kroužek začalo navštěvovat 35 dětí z toho 17 začátečníků, kteří neměli rybářský lístek. Bylo to super. Hned jsme se začátečníky začali pracovat na získání osvědčení o získání kvalifikace pro vydání prvního rybářského lístku.

Bohužel přišel první zákaz volnočasových aktivit. Ten trval jen pár týdnů, během nichž se kroužek nekonal. Zasílal jsem rodičům mailem podklady, které měli doma s dětmi probírat. Na webových stránkách kroužku probíhaly různé soutěže s otázkami z rybářského řádu.

Najednou se situace zlepšila. Kroužek probíhal prezenčním způsobem, ale to nemělo dlouhé trvání.

Přišel další (aktuální) zákaz všech kroužků. Bylo jasné, že nebude krátkodobý …. Co teď? ….

A tak přišel nápad …. Když se můžou děti učit distančně, tak proč nezkusit i kroužek distančně??? V té době jsem s online výukou měl jen pramalé zkušenosti, ale rozhodl jsem se, že do toho půjdu. Zjistil jsem, že to není vůbec složité. Možností bylo několik, ale já se rozhodl pro „Classroom Google“.

Ideální prohlížeč pro tuto výuku je „Google Chrome“, bez tohoto prohlížeče vám nemusí ideálně fungovat kamera či mikrofon. Nechtěl jsem s dětmi komunikovat tak, že na ně budu mluvit z ikony, nebo si s nimi budu jen psát, tak jsem si zdarma tento prohlížeč nainstaloval.  

Po prvním otevření tohoto prohlížeče se vám otevře vyhledávací okno. Zde napíšete Classroom a zadáte vyhledat. Otevře se vám „Učebna Google“, zde v pravém rohu naleznete znaménko „+“, po kliknutí na toto znaménko se vám objeví dvě nabídky. Vy zvolíte „vytvořit kurz“. Po odsouhlasení podmínek zadáte název kurzu a zadáte „vytvořit“. V tu chvíli se vám otevře vaše třída pod vaším názvem. V barevném okně s vaším názvem třídy se nachází „Kód kurzu a písmenný kód“. Pokud kliknete na čtvercový terč vedle tohoto kódu, tak se vám objeví okno se zvětšeným kódem. Zde v pravé spodní části naleznete nabídku „kopírovat odkaz s pozvánkou“. Tento zkopírovaný odkaz zašlete svým svěřencům například mailem. Ti se díky tomuto odkazu připojí do vaší třídy.

Teď už jen vytvořit „Meet Google“. Ve vaší třídě naleznete v pravém horním rohu „Aplikace Google“ (9 teček). Pokud na tyto tečky kliknete, zobrazí se vám aplikace. Zde vyberete „Meet“, vytvoříte „novou schůzku“ a pokud kliknete na „Připravit schůzku na později“, tak se vám objeví odkaz na schůzku. Ten zkopírujete a zašlete jej svým svěřencům.

Buďte vždy přihlášení včas, protože do Meetu se bez vašeho přihlášení nikdo jiný nepřihlásí (vždy tam budete jako první). Vy jste ten, kdo může někomu vypnout zvuk. Jestliže se někomu takzvaně seká internet, pomůže, když si vypne kameru.

Doufám, že vám tyto informace budou k užitku. Snažil jsem se popsat základní použití online výuky srozumitelně. Pevně věřím, že tento způsob komunikace nebudeme muset využívat příliš dlouho. My jsme se tímto způsobem naučili poznávat všechny ryby a umíme celý rybářský řád. Jsme připraveni na zkoušky, které budou probíhat na konci února formou konzultace (jeden vedoucí …. jedno dítě).

Bohužel se této formy kroužku neúčastní všechny děti, ale zde zjistíte ten pravý zájem.

Jarda Vorel, rybářský kroužek Rakovník

 

 

Soubory ke stažení tit

Návod na distanční výuku v kroužku

PDF

Fotogalerie tit

foto
foto
foto
foto

PÍSKOVNA

PÍSKOVÁ LHOTA

AKTUALITY E-MAILEM

Klikněte a přihlaste se k odběru

NAPIŠTE NÁM

INTRANET

KB

POČET NÁVŠTĚV

24 969 628

MÍSTNÍ ORGANIZACE

mapa

RYBNÍKÁŘSTVÍ
MIMOPSTRUHOVÉ A PSTRUHOVÉ

mapa

MIMOPSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

PSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

LOVNÁ MÍSTA PRO
HANDICAPOVANÉ

mapa

Počasí Praha-Zbraslav - Slunečno.cz

© 2024 ČRS SÚS