SÚS rozdělí na vícezarybnění 3,5 milionu korun tit

publikováno: 29.01.2021

Na základě kladného hospodářského výsledku za rok 2020 schválil výbor SÚS na včerejším zasedání vícezaryběnní do revírů sdružených ve společném rybolovu SÚS ve výši 3,5 mil. korun. Je to o 1 milion korun více než v přechozích letech.

Ze sumy 3,5 mil. korun rozhodl výbor vyčlenit 180 000 korun na nákup ryb do pstruhových revírů + 20 000 korun na režii, na vícezarybnění mimopstruhových revírů půjde 3,1 mil. na nákup ryb + 200 000 korun na režii.

S distribucí vícezarybnění do našich MO začneme v průběhu měsíce března, v současné době probíhá zajištění násad a dopravy.

„Jsem rád za výsledek, který nám umožňuje v takové výši provést vícezarybnění revírů, které zahájíme na jaře. V této souvislosti bych rád upozornil některé funkcionáře MO a členy našeho svazu, kteří koukají na naše vodní plochy skrz prsty, že strůjcem velice kladného výsledku jsou právě i vodní plochy SÚS provozované v režimu rybníkářství. Do zpětného vícezarybnění tyto vodní plochy však zahrnuty nejsou. I toto je naše pomoc revírům místních organizací a jejich podpora od územního svazu,“ uvedl předseda SÚS Dušan Hýbner.