ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

Změny na vodních plochách SÚS v roce 2021 tit

publikováno: 28.12.2020

Na základě vyhodnocení provozu v letošním roce dochází od 1. 1. 2021 k některým změnám jak v podmínkách a pravidlech odlovu, tak i v provozním řádu na vodních plochách (VP).

O Nového roku se rozšiřuje počet vodních ploch o ty, které provozují místní organizace. Jedná se o VP – Bartoň: ev. č. 411 986, MO Rakovník, Brodský 2: ev. č. 411 985, MO Kladruby u Vlašimi, Načeradec – Louňov: ev. č. 411 993, MO Načeradec, Na Dolíkách: ev. č. 411 991, MO Přišimasy, Pilař: ev. č. 411 990, MO Votice, Pitkovice: ev. č. 411 995, MO Uhříněves, Rybník Václav: ev. č. 411 982, MO Příbram s tím, že na těchto plochách se, kromě Načeradce, místenky neplatí.

Naopak z vodních ploch, které provozuje SÚS, byl vyškrtnut Blažejovický potok 2 – Píště (Rachyně), kde byl provoz ukončen.

Upozorňujeme, že letošní „Oprávnění k odlovu“ platí stejně jako povolenka do 5. 1. Od 1. 1. 2021 si můžete stáhnout na webu crs-sus.cz v sekci Rybníkářství stáhnout "Oprávnění" nové k nové povolence, jehož platnost je opět celý rok.

Na „Oprávnění“ dochází k jedné výrazné změně a tou je umístění QR kódu, ten slouží pro kontrolu lovících, zda již oprávnění nebylo lovícímu odebráno, navíc bude každá kontrola uložena do databáze osob oprávněných ke kontrole.

Změny na Pískovně Písková Lhota:

- zavádí se v měsících květen – září 24hodinový rybolov s tím, že místenka na den stojí 100,- Kč a zájemci tak musí odeslat SMS zprávu ve tvaru: HOPIS100 na tel. 90211. Potvrzující SMS musí být obdržena ještě před zahájením vlastního rybolovu, a to ve znění: „Místenka v rámci oprávnění k odlovu ve vodní ploše Pískovna. Platí 24 hodin od doručení SMS, cena je 100 Kč. Petrův zdar, ČRS SÚS.“

- zákaz používání zavážecí lodičky

- zakrmování povoleno rukou, prakem, bombou, raketou, kobrou

- při lovu na položenou je zakázáno používat pletené kmenové nebo odhozové šňůry

- lovící je povinen se podrobit namátkové kontrole při odlovu včetně přístřešku, zavazadel a vozidla, a to rybníkářem pověřenou osobou k provádění kontroly.

V návštěvním a provozním řádu pískovny není pro rybáře mnoho změn, nadále platí, že ten, kdo si stáhnul „Oprávnění“, má vjezd i vstup do pískovny zdarma.

Ostatní návštěvníci pískovny za vjezd motorového vozidla zaplatí 50,- Kč, za vstup do areálu uhradí poplatek 50,- Kč za osobu, děti do 6 let zdarma, držitelé průkazu ZTP (nebo ZTP/P) po předložení průkazu a děti ve věku 6-15 let pak 20,- Kč.

Za vstup se psem (na vodítku) se vybírá poplatek 50,- Kč. Lovící s platným „Oprávněním“ a zaplacenou místenkou na pískovně mají vstup pro psa zdarma.

Držitelé „Oprávnění“ mohou na pískovně bivakovat, avšak bez podlážky.

Na všech vodních plochách, které provozuje Středočeský územní svaz (Božkov, Brožkovna, Jelito, Mlynařice 3 – Dvorce, Pískovna Písková Lhota, Stržený a Vlkava 4 – Smilovice) se zavádí:

- tzv. smluvní poplatek. Jedná se o řešení, kdy lovící jen mírně poruší podmínky a pravidla odlovu, tedy ta, která se dají ihned na místě napravit a na základě toho mu nemusí být pověřenou osobou ke kontrole odebráno „Oprávnění“, ale dotyčný na místě před kontrolující osobou odešle tzv. SMS ve výši 200,- Kč ve tvaru HODAR200 na tel. 90211 a přijde mu potvrzující SMS: „Děkujeme za příspěvek v hodnotě 200 Kč. Petrův zdar ČRS SÚS.“

(šam)

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotogalerie tit

foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto

PÍSKOVNA

PÍSKOVÁ LHOTA

AKTUALITY E-MAILEM

Klikněte a přihlaste se k odběru

NAPIŠTE NÁM

INTRANET

soutez

POČET NÁVŠTĚV

7 795 883

MÍSTNÍ ORGANIZACE

mapa

LOVNÁ MÍSTA PRO
HANDICAPOVANÉ

mapa

Počasí Praha-Zbraslav - Slunečno.cz

Územní konference

© 2021 ČRS SÚS