ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

Výbor SÚS se zabýval HV i změnami podmínek odlovu na VP tit

publikováno: 18.12.2020

Výbor SÚS se na svém včerejším zasedání, které proběhlo prostřednictvím videokonference, zabýval hodnocením hospodářského vyrovnání a změnami podmínek odlovu na vodních plochách, které provozuje SÚS.

Schválené změny v podmínkách pro odlov na vodní ploše Písková Lhota platné od 1. 1. 2021:

- zákaz používání zavážecí lodičky

- zakrmování povoleno rukou, prakem, bombou, raketou

- při lovu na položenou je zakázáno používat pletené kmenové nebo odhozové šňůry.

Vzhledem k opakujícím se upozorněním rybářů a vlastním zkušenostem z letošního provozu na pískovně, výbor odsouhlasil, že nově je lovící povinen se podrobit kontrole při odlovu včetně přístřešku, zavazadel a vozidla, a to rybníkářem pověřenou osobou k provádění kontroly.

„Vzhledem k tomu, jakou skladbu ryb na pískovně máme, si hodláme náš majetek střežit. Není možné, aby nám rybáři házeli úlovky do vozidel a pokračovali v dalším odlovu. Tím okrádají nejen nás, ale v podstatě každého poctivého rybáře, který na pískovnu přijede,“ uvedl k tomu předseda SÚS Dušan Hýbner.

Na všech vodních plochách, které provozuje Středočeský územní svaz (Božkov, Brožkovna, Jelito, Mlynařice 3 – Dvorce, Pískovna Písková Lhota, Stržený a Vlkava 4 – Smilovice) se zavádí tzv. smluvní poplatek. Jedná se o řešení, kdy lovící jen mírně poruší podmínky a pravidla odlovu, tedy ta, která se dají ihned na místě napravit a na základě toho mu nemusí být pověřenou osobou ke kontrole odebráno „Oprávnění“, ale dotyčný na místě před kontrolující osobou odešle SMS ve výši 200,- Kč ve tvaru HODAR200 na tel. 90211 a přijde mu potvrzující SMS: „Děkujeme za příspěvek v hodnotě 200 Kč. Petrův zdar ČRS SÚS.“

Na žádost předsedy a hospodáře SÚS dojde k úpravě „Oprávnění pro odlov na vodních plochách“, kde nově přibude QR kód. Ten poslouží osobám pověřeným ke kontrole k ověření, zda dotyčnému nebylo „oprávnění“ odejmuto a zároveň zaznamená do databáze prodělanou kontrolu. V podstatě to znamená, že lovící, kterému bylo oprávnění odňato a doma si vytiskl nové, bude ihned odhalen.

Jednatelka SÚS Jaroslava Fryšová zhodnotila hospodářské vyrovnání, které probíhalo za zvýšených hygienických opatření v návaznosti na pandemii covid-19 v sídle sekretariátu. Vyslovila s průběhem spokojenost, nedostatky, které se objevily při HV, byly odstraněny na místě. Předseda SÚS poděkoval sekretariátu za výbornou práci při HV. Výbor oceňuje připravenost a vstřícnost všech místních organizací a děkuje za hladký průběh HV v těchto složitých podmínkách.

Výbor také schválil rozpočet SÚS na rok 2021.

Na pískovně byla nově instalována chatka, jako zázemí pro potřeby SÚS a správce pískovny.  Pokračují práce na zpevnění komunikace, s obcí Písková Lhota bude zajištěn prořez boroviček. Výbor zde rovněž schválil pořízení stojanů na kola stojanů se sáčky na psí exkrementy.

Členové výboru byli informováni o průběhu výlovu Rachyně, kdy předseda SÚS ještě jednou všem zúčastněným poděkoval za perfektně odvedou práci.

V průběhu konání výboru byli vylosování výherci soutěže „Středočeští rybáři sobě!“, která byla určena všem, kteří letos přispěli do Fondu na nákup vodních ploch. Výsledky byly zveřejněny na webu územního svazu a facebooku.

Rovněž byly určeny termíny závodů „O pohár předsedy SÚS“, které se budou konat na pískovně 8. 5. 2021 dospělí a 9. 5. 2021 děti, pokud to situace v Česku dovolí.

(šam)

 

 

Fotogalerie tit

foto
foto

PÍSKOVNA

PÍSKOVÁ LHOTA

AKTUALITY E-MAILEM

Klikněte a přihlaste se k odběru

NAPIŠTE NÁM

INTRANET

šupináč

POČET NÁVŠTĚV

12 933 310

MÍSTNÍ ORGANIZACE

mapa

RYBNÍKÁŘSTVÍ
MIMOPSTRUHOVÉ A PSTRUHOVÉ

mapa

MIMOPSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

PSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

LOVNÁ MÍSTA PRO
HANDICAPOVANÉ

mapa

Počasí Praha-Zbraslav - Slunečno.cz

© 2022 ČRS SÚS