ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

Předseda SÚS na návštěvě u ministra Tomana tit

publikováno: 14.12.2020

Předseda našeho územního svazu Dušan Hýbner se dnes na Ministerstvu zemědělství setkal s ministrem Ing. Miroslavem Tomanem, CSc.

Z původně plánované dvacetiminutové schůzky bylo nakonec hodinové setkání, neboť oba pánové si měli co říci.

Dušan Hýbner poté absolvoval i jednotlivá setkání s náměstky ministra Ing. Pavlem Sekáčem, Ph.D a Ing. Pavlem Veselým.

Prvním tématem, o kterém náš předseda s panem ministrem mluvil, byla Bečva. Hovořilo se o její otravě a současné situaci, ale i o budoucnosti této krásné řeky. „Poděkoval jsem panu ministrovi za pomoc Moravskoslezskému ÚS s navracením života do Bečvy, kdy Ministerstvo zemědělství bude po dobu 10 let dotovat zarybnění postižené Bečvy částkou 750 000 korun. Sice Bečva není tokem ani revírem v našem kraji, ale všichni stejně vnímáme nutnost ji pomoci a obnovit v ní život v co možná nejkratší době,“ uvedl předseda SÚS.

Došlo však i na témata, která se vztahují k našemu územnímu svazu. „Mluvili jsme s panem ministrem o zarybňovacích plánech, kdy jsem ho seznámil s návrhy změn, které jako SÚS budeme předkládat orgánům statní správy rybářství. Rovněž jsme hovořili o rybožravých predátorech (kormorán, vydra, volavka, morčák), probírali jsme i stále se zvyšující stav bobrů na našich tocích,“ poznamenal Dušan Hýbner.

Pochopitelně se oba pánové nemohli vyhnout problematice zadržování vody v krajině a v této souvislosti středočeský předseda zmínil pstruhové revíry. „Musím říci, že tady pana ministra velice zaujaly konkrétní a podložené výsledky v prahování chovných úseků pstruhových revírů a jejich vlásečnic, ale zároveň jsem si posteskl, že prahování toků v současné době na většině území našich revírů naráží na platnou legislativu ve vodním hospodářství. Dostal jsem tak úkol vše podrobně zpracovat a předložit ministerstvu k dalšímu posouzení. Tomuto tématu se budu rád věnovat, o pomoc požádám praktiky, kteří se tomu už roky věnují, aby náš materiál byl komplexní a na MZe obstál,“ plánuje předseda SÚS.

Na některých projektech SÚS se MZe podílí, takže došlo i na jejich vyhodnocení a ze strany pana ministra a pochopitelně i našeho územního svazu je zřetelný zájem v nich pokračovat.

„Pan ministr přislíbil dát záštitu oběma závodům O pohár předsedy SÚS 2021, a to jak dětským, tak dospělým. Snad se situace v naší zemi zlepší natolik, abychom mohli oba závody uskutečnit,“ přeje si Dušan Hýbner, který na závěr dodal: „Vážím si toho, že v současné složité době si pan ministr Toman našel čas na setkání s rybáři. Chtěl bych jemu i náměstkům a jejich spolupracovníkům poděkovat za podporu rybářů a za spolupráci s SÚS, která je dlouhodobá, a které se vážíme.“

(šam)

 

Fotogalerie tit

foto
foto
foto
foto

PÍSKOVNA

PÍSKOVÁ LHOTA

AKTUALITY E-MAILEM

Klikněte a přihlaste se k odběru

NAPIŠTE NÁM

INTRANET

KB

POČET NÁVŠTĚV

24 208 803

MÍSTNÍ ORGANIZACE

mapa

RYBNÍKÁŘSTVÍ
MIMOPSTRUHOVÉ A PSTRUHOVÉ

mapa

MIMOPSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

PSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

LOVNÁ MÍSTA PRO
HANDICAPOVANÉ

mapa

Počasí Praha-Zbraslav - Slunečno.cz

© 2024 ČRS SÚS