ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

Na pískovně okamžitě zavádíme horní míry dravců! tit

publikováno: 29.11.2020

S účinností od pondělí 30. 11. 2020 zavádíme na vodní ploše SÚS Pískovna Písková Lhota horní míry dravých ryb.

SÚS, jako majitel vodní plochy Pískovna Písková Lhota, kterou provozuje v režimu rybníkářství, určuje mimo jiné i pravidla odlovu na této vodní ploše.

S účinností od 30. 11. 2020 proto upravuje podmínky odlovu u dravých ryb následovně:

a) horní míra u candáta obecného je 70 cm včetně – to znamená, že lovící si smí na této vodní ploše ponechat candáta v rozmezí od 50 do 69 cm, od 70 cm včetně musí být úlovek okamžitě s maximální šetrností vrácen do vodní plochy

b) horní míra u štiky obecné je 80 cm včetně – to znamená, že lovící si smí na této vodní ploše ponechat štiku obecnou v rozmezí od 60 do 79 cm, od 80 cm včetně musí být úlovek okamžitě s maximální šetrností vrácen do vodní plochy.

Jak jste jistě mnozí z vás zaznamenali z našich zpráv, do pískovny bylo za posledních 14 dní vysazeno spousty dravých ryb v trofejních velikostech, a to zejména z výlovu rybníku Pecovák, který se nelovil přes dvacet let a vodní plochy SÚS Rachyně.

Jednalo se o nádherné candáty přesahující délku 80 cm, štiky od 80 do 100 cm. Jsme si plně vědomi, že podobné násady ryb jsme do pískovny získali zcela výjimečně, a že se nám je nemusí v dalších letech podařit zajistit. Jde o násady, které se nedají finančně vyčíslit a zaplatit z důvodu její nedostupnosti (teď to byla shoda náhod, dva mimořádné výlovy vodních ploch, které se nelovily několik let), proto jsme museli okamžitě reagovat zavedením horní míry u obou druhů ryb. Je to obrovské bohatství nás všech a musíme si ho zachovat.

Omlouváme se všem návštěvníkům za tuto rychlou úpravu podmínek odlovu, ale vidíme to jako nutnost, v zájmu nás všech.

Všechny osoby pověřené ke kontrole na této vodní ploše budou neprodleně o této změně podmínek odlovu informovány.

Upozorňujeme všechny návštěvníky pískovny, že nešetrné zacházení s ulovenou rybou bude řešeno okamžitým odebráním oprávnění k odlovu.

Osobně bych zavedení horní míry u dravců na řádném rybářském revíru asi nepodporoval, u naší jedné vodní plochy, která má potenciál nám všem přinášet nevšední zážitky a úlovky, tak však činím a věřím, že děláme správnou věc pro pískovnu i její lovící návštěvníky. Nechat tyhle ryby, které rostly v našich revírech přes osm let, vychytat, by byl hřích.

Děkuji, že si tyto klenoty budete aktivně u vody sami chránit a pomůžete tak tím i našim členům pověřeným kontrolou, je to nás společný majetek.

Na pískovně už celoročně chráníme okouna, který se loví stylem „chyť a pusť, od 1.1. 2021 bude pak zavedena ochrana dalších dravých ryb v podobě minimální velikosti nástražní rybičky a její části na 15 cm a povinnost používat k lovu na ni a její části pouze jednoháček. Ve spojitosti se zavedením horní míry u štiky a candáta by to mělo fungovat.

Za provozovatele vodní plochy Písková Lhota

Dušan Hýbner, předseda SÚS

Fotogalerie tit

foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto

PÍSKOVNA

PÍSKOVÁ LHOTA

AKTUALITY E-MAILEM

Klikněte a přihlaste se k odběru

NAPIŠTE NÁM

INTRANET

KB

POČET NÁVŠTĚV

24 970 912

MÍSTNÍ ORGANIZACE

mapa

RYBNÍKÁŘSTVÍ
MIMOPSTRUHOVÉ A PSTRUHOVÉ

mapa

MIMOPSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

PSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

LOVNÁ MÍSTA PRO
HANDICAPOVANÉ

mapa

Počasí Praha-Zbraslav - Slunečno.cz

© 2024 ČRS SÚS