ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

Výbor SÚS se zabýval investicemi a provozem pískovny tit

publikováno: 19.11.2020

Výbor SÚS dnes jednal prostřednictvím videokonference. Kromě jiného byla na programu pískovna u Pískové Lhoty, investice do ní i nastavení pravidel.

Bylo připraveno několik investičních projektů na této vodní ploše, výbor však před všemi upřednostnil vybudování cesty kolem pískovny, zabezpečení břehů proti sesuvu, elektrické přípojky a zřízení mola pro loď sloužící k údržbě pískovny.

Výbor rovněž schválil některé změny v provozu pískovny, kdy vstup do pískovny pro osoby bez „oprávnění k odlovu“ bude 50,- Kč, pro děti do 15 let a handicapované 20,- Kč a nově je zavedený poplatek za vstup psa 50,- Kč.

Rovněž byl schválený provoz paddleboardů, ale jen v určitou dobu během dne a jen určitý počet paddleboardů. Vše bude ještě upřesněno.

Zároveň platí na pískovně pro rybáře možnost bivakování, avšak bez podlážky a výjimky nejsou možné.

Výbor si vyslechl a vzal na vědomí informaci o přípravě výlovu vodní plochy Rachyně (28. 11.) s tím, že dravá ryba bude převezena na pískovnu a bílá ryba do Sázavy (MO Český Šternberk).

Výbor SÚS vyslovil poděkování (půjde i písemně) MO Rožmitál pod Třemšínem a MO Příbram za přípravu a slovení rybníku Pecovák a následný rozvoz obsádky.

Stejně tak, jako jsou prováděny kontroly násad do revírů MO, jsou a budou tyto kontroly vykonávány i při zarybnění revírů a vodních ploch SÚS. Nedávno byla jedna taková namátková kontrola provedena, při níž byl shledán rozdíl v počtu kg objednaných ryb a skutečně dodaných v neprospěch SÚS. Územní svaz s tímto externím dodavatelem okamžitě ukončil spolupráci.

Členové výboru se rovněž zabývali návrhem MO Čáslav na vložení pěti rybníků do společného rybolovu. Ty v minulých dnech navštívili hospodář SÚS a jeho zástupce, pánové Štěpnička a Porhnasl, kteří připravili pro výbor prezentaci. Na základě toho bylo rozhodnuto přijmout k 1. 4. 2021 do společného rybolovu rybník Podleský (2 ha, hloubka 4,5 m), rovněž tak, až po vykonaných nutných úpravách ze strany MO Čáslav, rybníky Popov (0,8 ha a hloubka 3 m) a Prchal (1,3 ha a hloubka 2,5 m).

Ministerstvo zemědělství jmenovalo komisi pro ověřování kvalifikačních předpokladů členů rybářské stráže s platností od 1. 1. 2021 do 31. 12. 2026. Předsedou této komise byl jmenovaný předseda SÚS Dušan Hýbner, dále se komise skládá ze zaměstnanců MZe a KÚ Středočeského kraje a za SÚS byli jmenováni Jaroslava Fryšová, Jiří Novák, Milan Štěpnička, Jan Porhansl a Ing. Ondřej Jedlička.

Výbor byl seznámený s návrhem Územního svazu hl. m. Prahy na okamžitého ukončení dohody o vzájemném výdeji územních povolenek. SÚS požaduje ukončení v souladu s platnou smlouvou, kde je stanovena roční výpovědní lhůta, což výbor odsouhlasil, a tak tento smluvní vztah bude ukončený na konci října 2021.

Bylo schváleno odkoupení tří menších pobřežních pozemků kolem rybníku SÚS Nový v Jincích, o který se stará zdejší MO.

(šam)

 

Fotogalerie tit

foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto

PÍSKOVNA

PÍSKOVÁ LHOTA

AKTUALITY E-MAILEM

Klikněte a přihlaste se k odběru

NAPIŠTE NÁM

INTRANET

PLhota
KB

POČET NÁVŠTĚV

26 625 035

MÍSTNÍ ORGANIZACE

mapa

RYBNÍKÁŘSTVÍ
MIMOPSTRUHOVÉ A PSTRUHOVÉ

mapa

MIMOPSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

PSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

LOVNÁ MÍSTA PRO
HANDICAPOVANÉ

mapa

Počasí Praha-Zbraslav - Slunečno.cz

© 2024 ČRS SÚS