ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

POZOR! Uzavření cesty kolem pískovny! tit

publikováno: 16.11.2020

Upozorňujeme všechny návštěvníky vodní plochy SÚS Pískovna Písková Lhota, že od zítra,17. 11. 2020, bude od cca 10.00 hod. uzavřena komunikace kolem celé pískovny v obou směrech, a to až do odvolání. Rybolov zatím zůstává bez omezení.

Parkování bude možné pouze podél valu na zpevněné ploše v první části pískovny při vjezdu vpravo. Nikde jinde NE! Uzavírka viz. mapka v příloze článku.

Zítra bude navezena zemina na přístupové cesty tak, aby se již nedalo kolem pískovny zajíždět, proto nedoporučujeme lovícím v ranních hodinách jezdit na druhou odstavnou plochu, protože se nedostanou zpět (pracovníci před uzavřením vyzvou ty, kteří nerespektovali naše doporučení, aby druhou odstavnou plochu s automobily opustili). 

Už při květnovém otevření pískovny jsme měli naplánované dvě etapy úprav komunikace kolem pískovny. První etapa (nejhorší úseky a zpevněné plochy k odstavení automobilů) byla realizovaná před otevřením. S druhou etapou a její realizací jsme počítali v průběhu ledna 2021, doufali jsme, že to do této doby cesta vydrží.

Bohužel, počasí nám plány překazilo. Déšť, ve spojitosti s obrovským tlakem na pískovnu, kdy se průměrná denní návštěva pohybuje kolem 55 lovících s automobily, způsobilo, že se z komunikace stal tankodrom, který ohrožuje majetek lovících a poškozuje nádhernou přírodu v zadní části pískovny. Situace se ze dne na den výrazně horší a vzhledem k předpovědi počasí není v dohledu zlepšení.

Proto jsme se rozhodli situaci vyřešit okamžitě.

Dnes se na pískovně při pracovní poradě sešli předseda SÚS, místopředseda SÚS, hospodář SÚS, technik SÚS a zástupci firmy, která měla dle plánu realizovat v lednu druhou etapu úpravy a zpevnění komunikace.

Byly jen dvě možnosti, jak celou situaci vyřešit – uzavírkou nebo dočasnou úpravou.

Po zvážení všech okolností bylo všemi účastníky jednohlasně rozhodnuto o uzavírce. Dočasná provizorní úprava by nic neřešila, jen by na chvíli oddálila problém a šlo by pouze o vyhozené finanční prostředky.

Nyní tak po úterním uzavření začne firma provádět odvodnění komunikace, poté až komunikace vyschne a přimrzne, bude realizovaná komplexní druhá etapa úpravy komunikace podél pískovny, což předpokládáme v měsíci lednu. Při její realizaci bude pískovna na několik týdnů zcela uzavřena.

O všech krocích budeme informovat na webu a fb SÚS. Do této doby je rybolov neomezený s parkováním pouze v přední části.

Všem návštěvníků se omlouváme za komplikace a děkujeme za pochopení.

Dušan Hýbner, předseda SÚS

Fotogalerie tit

foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto

PÍSKOVNA

PÍSKOVÁ LHOTA

NAPIŠTE NÁM

INTRANET

soutez

ODEVZDÁNÍ SUMÁŘE ÚLOVKŮ 2020

POČET NÁVŠTĚV

4 076 064

MÍSTNÍ ORGANIZACE

mapa

LOVNÁ MÍSTA PRO
HANDICAPOVANÉ

mapa

Počasí Praha-Zbraslav - Slunečno.cz

Pískovna

© 2020 ČRS SÚS