ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

Vyjádření výboru a dozorčí komise MO Jince k Fondu tit

publikováno: 13.11.2020

Na žádost předsedy MO Jince Tibora Bartoše zveřejňujeme stanovisko výboru a dozorčí komise MO Jince ke včerejšímu článku ohledně Fondu na nákup nových revírů, o kterém psal předseda SÚS Dušan Hýbner.

Stanovisko výboru a dozorčí komise MO Jince k Fondu

Dne 12. 11. 2020 byl na webových stránkách ČRS, z. s., zveřejněn článek „Zrušíme Fond, nebo co bude dál?“ V závěru článku nás předseda SÚS žádal o sdělení našeho stanoviska k Fondu.

Jsme malá organizace (počet členů se pohybuje kolem 90). V roce 2019 a 2020 jsme do Fondu poslali finanční částky (4 500,- Kč a 5 000,-). Souhlasíme s názory prezentované v tomto článku předsedou SÚS Dušanem Hýbnerem.

Vzhledem k situaci s koronavirem jsem dne 12. 11. 2020 odeslal e-mail všem členům výboru a dozorčí komise s článkem „Zrušíme Fond, nebo co bude dál?“ v plném znění a s mým vyjádřením. Zároveň jsem jim odesílal SMS s upozorněním na tento e-mail.

Stanovisko členů výboru a dozorčí komise v dané věci je následovné:

Souhlasíme s návrhem třetí možnosti uvedené v článku, tzn. příspěvek ve výši 40,- Kč na každého člena v SÚS (nevztahoval by se na mládež a děti) a připravit návrh na Konferenci SÚS.

Navrhujeme, aby příspěvek na každého člena v SÚS (nevztahoval by se na mládež a děti) ve výši 40,- Kč byl vybírán při zaplacení členské známky a byl odeslán k 31. 05. a k 30. 09. daného kalendářního roku (SÚS by po pěti měsících měl maximum finančních prostředků na účtu a mohl by řešit problémy v souladu se statutem Fondu).

Samozřejmě naše MO v lednu 2021 pošle dalších 5 000,- Kč do Fondu. O stanovisku k Fondu členů výboru a dozorčí komise budeme informovat naši členskou základnu.

Tibor Bartoš, předseda výboru ČRS, z. s., MO Jince

Fotogalerie tit