ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

Stanovisko Ministerstva zemědělství k současnému výkonu rybářského práva tit

publikováno: 28.10.2020

Ministerstvo zemědělství dnes před polednem vydalo stanovisko, které upřesňujeme pravidla pro výkon rybářského práva v době nouzového stavu.

Stanovisko Ministerstva zemědělství k textu Usnesení vlády České republiky ze dne 26. října 2020 č. 1102 a č. 1103 o přijetí krizového opatření pro podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti ve vztahu k výkonu práva rybářství a myslivosti

S ohledem na četné dotazy na dopady Usnesení vlády České republiky ze dne 26. října 2020 č. 1102 a č. 1103 o přijetí krizového opatření do oblasti myslivosti a rybářství Ministerstvo zemědělství v návaznosti na tiskovou konferenci po jednání vlády sděluje, že výkony práva rybářství a myslivosti jsou i nadále považovány za „ podnikatelské a jiné obdobné činnosti“ podle bodu I. odst. 1 a bodu II. odst. 1. výše uvedeného usnesení vlády o přijetí krizového opatření č. 1102 a zákaz volného pohybu osob na území celé České republiky v době od 21:00 hod. do 04:59 hod. s účinností ode dne 28 října od 00:00 hod. do dne 3. listopadu 2020 do 23:59 hod. se na ně nevztahuje.

Dosavadní stanovisko Ministerstva zdravotnictví v dohodě s Ministerstvem zemědělství ze dne 21. října letošního roku zůstává i nadále v platnosti.

Za SÚS upozorňujeme lovící, že denní doba lovu je od 05:00 do 22:00 hod.

"Podle mého selského rozumu se po 22. hodině rybáři stávají běžnými občany, protože v té době se již výkon rybářského práva provádět nemohou, a tudíž se na ně vztahuje zákaz vycházení. Proto doporučuji, aby s tím každý počítal a minimalizoval tak problémy, které mohou nastat. Berte to jako moje upozornění a o nějakém bivakování přes noc nemůže být ani řeč. Z mého stanoviska, které jsem uveřejnil včera na svém facebooku se změnilo pouze to, že můžete lovit o hodinu déle," říká předseda SÚS Dušan Hýbner a dodává: "Zároveň žádám všechny rybáře napříč ČRS, abyste si vážili výjimky, kterou máte, že můžete rybařit a apeluji na dodržování všech nařízení, tzn. nošení roušek, udržování rozestupů, abyste si odpustili vytváření různých partiček u vody apod. Pokazit si to můžete jen sami!"

(šam)

Fotogalerie tit

foto

PÍSKOVNA

PÍSKOVÁ LHOTA

AKTUALITY E-MAILEM

Klikněte a přihlaste se k odběru

NAPIŠTE NÁM

INTRANET

šupináč

POČET NÁVŠTĚV

12 934 946

MÍSTNÍ ORGANIZACE

mapa

RYBNÍKÁŘSTVÍ
MIMOPSTRUHOVÉ A PSTRUHOVÉ

mapa

MIMOPSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

PSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

LOVNÁ MÍSTA PRO
HANDICAPOVANÉ

mapa

Počasí Praha-Zbraslav - Slunečno.cz

© 2022 ČRS SÚS