Závod RCCC ČRS SÚS 2020 na Labi 19 tit

publikováno: 07.10.2020

Na čelákovickém úseku Labe se ve dnech 30. 9. až 4. 10. 2020 konal 11. ročník závodu s velkým charitativním podtextem s názvem RCCC ČRS SÚS 2020, který ve spolupráci s MO a městem Čelákovice a SÚS pořádal rybářský klub RCCC z. s.

Jednalo se závod v lovu ryb na položenou, kterého se zúčastnilo 43 závodníků – jednotlivců, kteří lovili celých 92 hodin. Tento extrémně těžký závod dokončilo 41 lovců a přinesl spoustu zajímavých úlovků. Řeka Labe vydala část svého bohatství, které stálo za to a v bodovaných rybách se ukázalo i hodně úlovků přesahujících 10 kg.

Poslední čtyři ročníky tohoto klání se konaly na našem úseku Labe a závod získal velkou prestiž pro svoji obrovskou náročnost pro všechny účastníky. Každý, kdo se zúčastnil, se o tom přesvědčil na vlastní kůži.

Letošní ročník, jak jsem naznačil, byl rybářsky asi nejúspěšnější. I když někteří závodníci mohou tvrdit opak, ale statistiky hovoří jasně – rekordní celková váha úlovků, nejtěžší bodovaná ryba a nejnižší počet závodníků bez úlovku.

Samotné úlovky jsou však v tomto závodě druhořadé, hlavním smyslem celé akce je setkání rybářů, které spojuje rybářský koníček, vzájemné přátelství a ochota pomáhat a podporovat nemocné děti, které ve svém životě neměly takové štěstí, jako my ostatní.

Rybářský klub RCCC z. s. tyto akce pořádá již jedenáct let a za tu dobu podpořil hodně dětí a nejen handicapovaných. Podpořil také odbor mládeže a dětské rybářské kroužky při SÚS, které z jeho činnosti získaly finanční prostředky a také mnoho dárků a mnoho rybářského vybavení pro jejich rozvoj.

Myslím si, že tento ročník byl více než důstojnou tečkou v projektu, který byl výjimečný tím, že termín „charitativní“ byl pochopen a využit pro děti a rybářské kroužky.

RCCC z. s. končí se svojí činností, ale osobně pevně věřím, že myšlenka RCCC nezmizí. Naopak bude šířena dál a že labský proud ji neodnese do nenávratna.

Touto cestou bych velmi rád vzkázal všem, kteří se podíleli na vzniku a činnosti klubu RCCC, že jim děkuji, že dokázali, že svět a lidé v něm ještě nejsou úplně ztraceni.

Pavel Jindřich, hospodář MO Čelákovice