Výbor odložil Konferenci SÚS a zabýval se HV 2020 tit

publikováno: 26.09.2020

Výbor SÚS se na svém středečním zasedání zabýval především odložením Konference SÚS, stavem revírů MO Smečno ve společném rybolovu (již jsme informovali), ale také např. přípravou hospodářského vyrovnání.

Členové výboru souhlasili s tím, že vodní plocha SÚS Blažejovický potok 2 – Píště (Rachyně), na které bude ukončen nájem k 31. 12. 2020, bude ještě překlopena do pstruhového režimu a v říjnu naposledy zarybněna pstruhem duhovým. Dne 28. 11. 2020 bude rybník sloven, dravá ryba bude převezena na pískovnu, bílá ryba do Sázavy a nepůvodní druhy budou zlikvidovány v kafilerii.

V této souvislosti se výbor zabýval nabídkou na pronájem rybníku v Dunicích (cca 3 km od Rachyně), na který se byli podívat předseda hospodářského odboru SÚS a jeho zástupce, pánové Štěpnička a Porhansl, a označili ho za nevhodný pro náš rybolov.

Proběhlo rovněž vyhodnocení aktivity RS za rok 2019. Výbor schválil přidělené náhrady MO na RS, které budou zrealizovány při HV 2020.

Jak jsme již informovali, výbor z důvodu zhoršující se situace kolem covidu, především v Praze a Středočeském kraji, odsouhlasil odložení konference do doby, než dojde ke zlepšení.

Výbor SÚS se rovněž velmi dlouho a podrobně zabýval situací na revírech Slatina a Budihostice, kde je nedostatek vody, konstatoval nespokojenost s postojem uživatele obou revírů MO Smečno a rozhodl upozornit lovící, že tyto revíry jsou k lovu ryby nezpůsobilé. Dále bylo rozhodnuto, že statutární zástupci MO Smečno budou pozváni na jednání a nedojde-li k nápravě nejen v této oblasti, je výbor SÚS rozhodnutý podniknout další nezbytné kroky.

Výbor byl rovněž seznámený s definitivním návrhem Stanov ČRS, který schválila Rada ČRS. Tento návrh bude nyní přeposlán na MO, následně projednán na územní konferenci (až to bude možné) a poté Sněmu ČRS příštím roce, kde o nich bude hlasováno.

Na programu byla také příprava hospodářské vyrovnaní, doposud se v on-line systému na webu SÚS přihlásilo na dané termíny 72 místních organizací. Tímto upozorňujeme MO, které se doposud nepřihlásily, aby tak co nejdříve učinily. Materiály na HV se nyní kompletují a budou na MO rozeslány v prvním říjnovém týdnu a zároveň v elektronické podobě uloženy na webu SÚS.

Proběhlo také opravné kolo (5. 9.) zkoušek na člena rybářského stráže, kterého se zúčastnilo 9 adeptů, uspělo jich 6.

Výlov rybníku Pecovák (rekonstrukce přelivu) byl přeložen na 14. 11. 2020.

Na příštím jednání výboru bude hlavním bodem programu dosavadní provoz pískovny v Pískové Lhotě za účasti správce pískovny. Předseda požádal členy výboru, aby si připravili návrhy na případně změny v provozu pískovny a návrh dalších investic.