ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

Soustředění reprezentace ČR handicapovaných rybářů v plavané tit

publikováno: 10.09.2020

Ve dnech 3. – 6. 9. 2020 zorganizovala místní organizace Kladruby soustředění širšího výběru české reprezentace handicapovaných rybářů v plavané na perfektně zarybněném labském revíru MO Mělník.

Za čtyři dny se našim reprezentantům za pomoci neúnavných asistentů podařilo chytit neuvěřitelných 430 kilogramů ryb, kde dominovali cejni a tloušti. Podařilo se ulovit i několik okounů a úhořů. Velký dík patří mělnické organizaci, která nám svůj revír zapůjčila. Děkujeme i Českému rybářskému svazu, který akci posvětil a uvolnil finanční prostředky, díky nímž jsme mohli soustředění realizovat.

Čtyřdenní soustředění bylo rozděleno na dvě části. Část teoretickou a praktickou, které se po celé dny prolínaly. Závodníci byli školeni státním trenérem Vladimírem Vyslyšelem v osvojování veškerých možných dovedností a technik lovu. Proběhla praktická ukázka rybolovné techniky lovu na děličku a odhozové pruty, praktická ukázka přípravy krmení a živé nástrahy, vysvětlení, jak funguje krmení a proč je důležité. Závodníci byli seznámeni s technikami navazování, s výběrem správného materiálu a „bižuterie“.  Praktickou část soustředění ovládlo trio reprezentantů, kdy nejlepším byl Ján Omamik, stříbro si odnesl mistr světa Radim Kozlovský a třetí příčku dobil Eman Vyhlídal. I výsledky čtveřice Seidl, Krym, Svatoš a Kovář byly chvályhodné, ale někdo je přeci jen o ten krůček lepšíJ.

Na soustředění zavítal i předseda Středočeského územního svazu Dušan Hýbner, který předal ocenění loňskému mistru světa Radimovi Kozlovskému a popřál handicapovaným rybářům zdraví a sílu do dalších sportovních i osobních úspěchů. Dalším návštěvníkem byl pan doktor Marek Odložilík, který věnoval a výrazně podpořil závodníky mnoha kilogramy špičkového krmení značky Timár mix.

Náš dík v první řadě patří asistentům, které oslovuje trenér reprezentace, a kteří jsou většinou sami předními a zkušenými závodníky mezi „zdravými“ rybáři v plavané. Bez jejich zkušeností by handicapovaní rybáři nebyli schopni podávat nadstandardní výkony. Jejich pomoc je nezbytná a jsme potěšeni, že ve svém volném čase a zdarma pomáhají! Děkujeme Markéto, Luboši, Mirku, Rolande, Petře, Jendo…

Komfortní ubytování bylo v Campu Mělník, stravovací potřeby byly zajištěny jak v kempu, tak na „závodním“ úseku, výuka a materiální vybavení bylo trenérem zvládnuto na výbornou. O zázemí celé akce se neúnavně staralo duo Pavlů (Kletečka, Hošek) a další servis zajišťovala naše dvorní fotografka Mirka Naglová.

Za nás se soustředění vydařilo. Z řad závodníků máme potvrzeno, že průběh soustředění byl pro všechny přínosem, závodníci načerpali mnoho nových poznatků a zkušeností. Věříme, že je všichni budou využívat, což je dle každodenních doporučení státního trenéra to nejdůležitější, co by měl každý závodník dělat…být co nejvíc u vody a teoretické znalosti přenášet do praxe. Bez intenzivních tréninků, sezení u vody to nikdy nemůže být lepší…

Za organizační tým jsme s pozdravem

Jan Porhansl a Tomáš Kučera

Fotogalerie tit

foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto

PÍSKOVNA

PÍSKOVÁ LHOTA

NAPIŠTE NÁM

INTRANET

soutez

DRAVCOVÁ SEZÓNA

POČET NÁVŠTĚV

3 633 182

MÍSTNÍ ORGANIZACE

mapa

LOVNÁ MÍSTA PRO
HANDICAPOVANÉ

mapa

Počasí Praha-Zbraslav - Slunečno.cz

Pískovna

© 2020 ČRS SÚS