Vodníci v Jincích: 63 dětí 
publikováno: 03.06.2026
Včera uspořádala místní organizace Jince v prostorou ČOV a na Kopáčovském rybníku náborovou akci „Ve vodě nežijí jen vodníci“, které se zúčastnilo 63 dětí z 2. a 3 tříd ZŠ Jince.
Po přivítání vodníkem byly skupiny odeslány na jednotlivá stanoviště, kde se jim věnovali členové naší místní organizace. Pro děti bylo připraveno 8 stanovišť.
Ještě před tím obdržely děti občerstvení (pití a sušenky), v přestávce se pak vydávaly grilované buřty.
Touto cestou děkuji:
- paní starostce Miroslavě Tiché, že si našla čas a přišla na tuto akci,
- městysu Jince za zapůjčení stanu, 2 ks nožových přístřešků a setů,
- technickým službám za postavení a sbalení stanu a jednoho nožového přístřešku,
- členům naši místní organizace, který si našli čas a pomohli tuto akci zabezpečit.
Na závěr kluci a děvčata obdrželi pár drobných dárků, které věnoval Středočeský územní svaz.
Počasí nám vyšlo a myslím si, že všichni byli spokojeni.
Celá akce byla realizována z rozpočtu Středočeského územního svazu a plánujeme ji znovu uspořádat v roce 2027.
Tibor Bartoš, předseda MO Jince
Fotogalerie 



