Víkendové závody na Gradě 
publikováno: 29.03.2026
O víkendu uspořádala MO Čelákovice již 17. ročník tradičních rybářských závodů na Grádě, kdy v sobotu s rybami měřili své síly dospělí, v neděli pak děti.
V sobotu se závodu zúčastnilo 53 závodníků. Ranní teploty klesly až k –3 °C, a tak přišel vhod teplý čaj či grog z rukou statného předsedy. Kdo chtěl doplnit energii, mohl si pochutnat i na výborné dršťkové polévce.
V 6.30 proběhlo slavnostní zahájení závodů. Během dne se podařilo ulovit 60 kaprů a 30 pstruhů duhových, přičemž bodovanou rybu ulovilo celkem 21 závodníků.
Ve 12.30 byl závod ukončen.
Vítězem se stal Miroslav John, druhý skončil Jiří Vágenknecht a třetí byl Roman Rybenský.
Nejhezčí a zároveň největší úlovek zdolal Dominik Jareš z MO Čelákovice.
Chtěli bychom touto cestou poděkovat závodníkům, kteří svoji výhru věnovali do nedělního závodu dětí.
V neděli se na Grado dostavilo 46 dětí, což nás velmi mile překvapilo. Máme obrovskou radost, že se tato akce těší stále větší oblibě.
Závod byl zahájen v 7.30 a ukončen ve 12.30. V jeho průběhu proběhla přestávka, během které bylo pro všechny malé rybáře připraveno občerstvení.
Úlovky byly více než slušné – celkem se podařilo ulovit 27 kaprů, 29 pstruhů a nespočet bílé ryby. Největší rybou závodu se stal kapr o délce 63 cm, kterého ulovil Karel Jelínek.
Po celou dobu závodu panovala skvělá atmosféra, i když někteří sledovali více slečny než splávek na vodě…
Kolem 13 hodiny proběhlo slavnostní vyhlášení, kdy si vítězství odnesla Lucie Novotná (476 bodů), druhý byl Karel Jelínek (420 bodů) a třetí Vojtěch Kalimon (367 bodů).
Děkujeme MO Čelákovice, SÚS, UFO Fishing, Tubertini (Pavel Velebný), Mivardi, Autodílna a pneuservis Krejčík Čelákovice a dalším partnerům, kteří se podíleli nejen na cenách pro dospělé, ale díky nim si každé dítě odneslo svou zaslouženou cenu a že jich letos bylo hodně.
Děkujeme všem sponzorům, fanouškům i rodičům, kteří podporují své děti v tomto krásném koníčku. Obrovské díky patří také všem organizátorům a rozhodčím – bez vás by se tato skvělá akce nemohla uskutečnit.
Byla to parádní akce a budeme se těšit opět za rok na 18. ročník!
Za pořádající organizaci Petr Duník, jednatel a vedoucí kroužku MO Čelákovice
Fotogalerie 








