Dotační program 17 prodloužen do 14. 8. NEVÁHEJTE! tit

publikováno: 07.08.2020

Dotační program 17 (Podpora mimoprodukčních funkcí rybářských revírů), byl prodloužený do 14. 8. 2020 včetně. Vyzýváme MO, aby neváhaly a o peníze zažádaly.

Tento dotační program poskytuje 800,- Kč na 1 hektar. Doposud si v rámci SÚS o dotaci zažádalo 33 MO, z toho 9 samostatných a SÚS. Tento stav jako nepochopitelný, zvláště u místních organizací, které hospodaří na velkých plochách, nedávno kritizoval předseda SÚS Dušan Hýbner.

Např. příjem pro organizaci hospodařící na 196 ha vodní plochy činí dotace 156 800,- Kč, přesto to zůstává bez zájmu.

„Získat tuto dotaci není těžké. Znovu apeluji na funkcionáře všem MO, aby zvážili zapojení do tohoto dotačního programu. Ještě je čas do 14. 8. Alespoň ty organizace, které hospodaří na větších plochách by neměly váhat ani minutu. A je pak na členech MO, aby se svých volených funkcionářů na členských schůzích ptali, proč se MO do dotačního programu nezapojila a o kolik korun, které mohla vhodně využít, tak přišla…,“ říká Dušan Hýbner a dodává: „Byl bych velice rád, aby tyto prostředky proinvestovaly naše MO jako vícezarybnění v dravině a v reofilních druzích ryb, což je i smyslem a účelem tohoto dotačního programu. Věřím, že tuto třetí šanci už naše MO využijí. Často slyším nářky funkcionářů z MO, že by rádi vysazovali dvouletou dravinu, ale nemají na ni prostředky, stejně jako na vícezarybnění reofilními druhy ryb. Tady ty prostředky jsou, leží, jak se říká, na chodníku, jen se pro ně sehnout. Tak to prosím udělejte, děkuji.“

Zpřesnění zásad dotačního programu 17 najdete v příloze.

V případě nejasností neváhejte kontaktovat pracovníky sekretariátu SÚS, kteří vám rádi poradí a pomohou.

Soubory ke stažení tit

Zpřesnění zásad dotačních programů