Na Dvorcích od zítra povolen lov na dírkách 
publikováno: 09.01.2026
Po vodních plochách Božkov a Světlá otvíráme od zítra (sobota, 10. 1.) lov na dírkách i na vodní ploše 413 995 Mlynařice 3 – Dvorce!
Tloušťka ledu (11–13 cm) na Dvorcích splňuje podmínky k zahájení lovu na dírkách, přesto vás žádáme: dávejte maximální pozor především v břehových částech při vstupu led VP. Dvorce jsou nejhlubší plochou, kde se lov na dírkách provozuje, proto buďte velmi obezřetní a myslete hlavně na svoji bezpečnost.
Všechny VP jsou na víkend bohatě zarybněné, zarybňovat budeme i po víkendu. Na četné dotazy připomínáme, že na VP Dvorce a Božkov platí v současné době pstruhová povolenka, a to středočeská územní a celosvazová, na VP Světlá platí mimopstruhová povolenka středočeská územní a celosvazová. Zároveň platí, že lovící musí mít vytisknuté oprávnění k odlovu.
Dále opakovaně upozorňujeme, že na všech VP jsou od 1. 1. 2026 zrušeny všechny platby prostřednictvím SMS. Vedení ČRS prosadilo do nového Statutu CS rybolovu zákaz dalších poplatků, pravě proto, aby u nás na VP nebyla možnost vybírat tzv. místenky.
Měli jsme na výběr dvě možnosti, buď místenky zrušit, nebo VP vyjmout z CS rybolovu. Zvolili jsme variantu zrušení SMS a ponechání VP v CS rybolovu.
Děkujeme za zpětnou vazbu, že byste chtěli tyto VP dále dobrovolně finančně podporovat, abychom poplatky vrátili a udrželi kvalitu rybolovu. Moc si toho vážíme.
Nemusíte mít obavy, že by se naše služby, na které jste na našich VP zvyklí, po tomto opatření měly zhoršit. Není a nebude tomu tak, jedeme podle plánu a vše budeme plnit v plném rozsahu, jako dříve. Ostatně to vidíte i na probíhajícím zarybňování těchto vodních ploch.
Jsme moc rádi, že vám v současné době můžeme v SÚS pro lov na dírkách nabídnout tři nádherně zarybněné vody a jednu dokonce s možností lovu na MP povolenku. Přál bych si, aby se v budoucnu, místo házení klacků pod nohy, služby pro vás, členy, v rámci svazu rozšiřovaly a zlepšovaly. Zima je dlouhá a je škoda vhodné vodní plochy celou zimu nevyužívat a naše členy posílat na soukromé revíry, když nemusíme… Vždyť i svaz, pokud bude chtít, může svým členům nabízet nadstandardní rybolov za příznivé ceny. My už to tak děláme. A je to jen o práci. Užívejte si to, děkujeme a dávejte na sebe pozor.
Dušan Hýbner
Připomínáme:
Po zamrznutí rybníka a tloušťce ledu minimálně 10 cm je možno lovit na dírkách min. 5 m od sebe. Maximální průměr dírky je z bezpečnostních důvodů 20 cm. Je tolerováno chytání na těsto (vláčecí pastu) i sýr se splávkem pouze na 1 udici, smí se používat pouze jednoháčky. Po rozmrznutí hladiny je chytání na těsto (vláčecí pastu) i splávek opět zakázáno. Těsto nesmí být po rozmrznutí hladiny přidáváno k žádné nástraze (mušce, twisteru, třpytce apod.). Při ulovení ryby a jejím vytažení na led nebo na břeh z vody si musí lovící tuto rybu ponechat a okamžitě zapsat do oddílu II povolenky k lovu.
Fotogalerie 








