ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

Dětské rybářské závody na Záhorské tit

publikováno: 14.07.2020

První závodní akcí v letošním roce, kterou v sobotu 4. července 2020 pořádala kladrubská organizace handicapovaných rybářů na nádrži Záhorská, byly dětské závody.

Věřme, že je doba karantén již úspěšně za námi, a tak i naše organizace bude moci plnohodnotně fungovat. Bylo nám velkým potěšením uspořádat dětské rybářské závody, kterých se účastnilo 33 závodníků ve dvou věkových kategoriích. Počasí nám přálo, revír a zázemí závodu bylo pořadateli vzorově připraveno! Nadšení pro věc bylo po dlouhé době „covidové nečinnosti“ příkladné.

Od našich přátel a sponzorů se nám opět podařilo zajistit pro vítěze a vlastně pro všechny děti velké množství cen a pochutin. Každý závodník obdržel dárkovou tašku, odnesl si několik výtisků časopisu Rybářství, poobědval hamburger s hranolkami, zapil Jupíkem od Kofoly a sladkou tečkou byly dokonalé výrobky z pekařství Maruška rodiny Havlových a vlašimského Turka. O uzených a grilovaných pochutinách pana Kletečky ani nemluvě. Dík patří našim dodavatelům masných výrobků, Vlaďovi Pávovi a společnosti Maso Třebovle. Chtěli bychom zde také poděkovat panu Robertovi Shayovi, který handicapovaným rybářům věnoval svou výhru, dva pruty s navijáky v soutěži časopisu Rybářství.  

Závodní den se skládal tradičně z několika částí. Každý závodník musel poznávat rybí druhy a musíme opět konstatovat, že většina dětí byla úspěšná. Těší nás, že děti mají o ryby zájem a jejich povědomí se rok od roku zlepšuje. Následoval čtyřhodinový rybářský závod, po němž přišla na řadu soutěž v rybolovné technice – hodem prutu na terč, které provázelo několik doprovodných zábavných soutěží. Střelba ze vzduchovky mezi dětmi opět vítězila. Po sečtení dosažných výsledků mohli organizátoři přejít k vyhlašování výsledků. Velkou radost nám udělala účast našeho kamaráda, pana doktora Marka Odložilíka, který podporuje handicapované rybáře krmením pro ryby od společnosti Timár.

Korunovali jsme prvních pět dětí v každé ze dvou kategorií, tři nejlepší v rybolovné technice, nejlepší rybářku a největší ulovenou rybu.

Nejlepší výkon v rybolovné technice předvedl Jakub Šmíd z Příseky, druhou příčku obsadil kladrubský Jan Kovář a bronz získal jeho brácha Antonín. Největší 69 cm rybu, ulovila Natálie Fikarová z Havlíčkova Brodu, která se stala zároveň nejlepší rybářkou celého závodu a ve své kategorii starších se umístila na druhém místě. Vítězem závodu se stal kladrubský Jan Kovář, který obhájil loňské prvenství! Bronz vybojoval kácovský Petr Daniš. V kategorii mladších dominoval a cenné zlato si odnáší Toník Kovářů, který napodobil svého bratra a „doublem“ udělali velkou radost svým rodičům. Stříbrnou příčku obsadila Verunka Šmídová a bronzový byl divišovský David Khek.

Vítězům a všem závodníkům tímto ještě jednou gratulujeme. Děkujeme i jejich rodičům a doprovodům a všem pořadatelům, kteří zajistili gastronomii, měření ryb na závodním úseku a doprovodné soutěže! Též věříme, že jsme se jako organizace zasloužili o chvályhodný sportovně kulturní zážitek a všichni měli radost z velkého množství cen, pohárů, medailí, diplomů a darů.

Velké poděkování pak směřuje všem našim partnerům a podporovatelům.

Petrův zdar za ČRS MO Kladruby přejí

Tomáš Kučera a Jan Porhansl

Soubory ke stažení tit

Výsledková listina kategorie 11 - 15 let

PDF

Výsledková listina kategorie do 10 let

PDF

Fotogalerie tit

foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto

PÍSKOVNA

PÍSKOVÁ LHOTA

AKTUALITY E-MAILEM

Klikněte a přihlaste se k odběru

NAPIŠTE NÁM

INTRANET

POČET NÁVŠTĚV

16 006 423

MÍSTNÍ ORGANIZACE

mapa

RYBNÍKÁŘSTVÍ
MIMOPSTRUHOVÉ A PSTRUHOVÉ

mapa

MIMOPSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

PSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

LOVNÁ MÍSTA PRO
HANDICAPOVANÉ

mapa

Počasí Praha-Zbraslav - Slunečno.cz

© 2023 ČRS SÚS