Výbor SÚS schválil mimořádnou odměnu pro MO tit

publikováno: 25.06.2020

Výbor SÚS na svém prvním pokoronavirovém zasedání, které se uskutečnilo ve Štědroníně, schválil pro sdružené MO zvýšení odměny za prodanou povolenku ze současných 30,- Kč na 50,- Kč.

Předseda SÚS Dušan Hýbner navrhl zaslat děkovný dopis všem MO ve sdruženém rybolovu za výdej členských známek a povolenek v období pandemie koronaviru. Zároveň navrhl, jako kompenzaci za zvýšení nákladů organizacím, které vyšly vstříc svým členům, měly nárůst činností, aby udržely stávající stav členů, navýšit pro tento rok současnou odměnu o 20,- Kč za vydanou povolenku na konečných 50,- Kč, což výbor jednomyslně schválil.

Místní organizace budou v dopise vyrozuměny, jakým způsobem bude mimořádný příspěvek vypořádán.

Předseda navrhl, aby cena územní povolenky zůstala pro příští rok stejná, což výbor jednomyslně schválil a tento návrh bude předložený Konferenci SÚS.

Výbor se také opětovně zabýval návrhem Statutu, konkrétně došlými připomínkami. Mezi nimi byl i požadavek, aby částka za vydanou povolenku byla pro MO trvale zvýšena ze současných 30,- Kč na 50,- Kč.

Hospodář SÚS Milan Štěpnička uvedl, že SÚS obdrží od Rady ČRS za vydanou povolenku 50,- Kč, a pokud zvýší úhradu pro MO na 50,- Kč, SÚS nezůstane na administraci nic. Přitom od loňského roku SÚS hradí nově náklady na tisk CS popisů, dále pak náklady na úlovkové lístky a obojí poskytuje sdruženým MO zdarma, nemluvě o přípravě těchto materiálů a další administraci. Navíc současná odměna 30,- Kč pro MO je nejvyšší ze všech územních svazů, žádný jiný ÚS nedává více nebo srovnatelně s SÚS. Proto navrhl toto zvýšení odmítnout, s čímž výbor souhlasil.

Nyní budou veškeré připomínky vypořádány, případně zapracovány do Statutu tak, aby jeho návrh výbor na svém srpnovém zasedání schválil a následně byl odeslán na místní organizace k prostudování. Definitivně se bude Statut schvalovat na říjnové Konferenci SÚS.

Na programu jednání byly i změny Stanov ČRS. Výbor ocenil zveřejnění celého balíku připomínek na webu SÚS, které byly zaslány na Radu ČRS. Rovněž vyslovil potěšení nad počtem středočeských MO, které zaslaly své připomínky na Radu ČRS.

V této souvislosti místopředseda SÚS Radek Zahrádka informoval členy výboru o tvrdé kritice SÚS na posledním zasedání Rady ČRS za zveřejnění našich připomínek ke Stanovám…

Nicméně výbor SÚS kvituje, že ačkoli jsme jako jediní veřejně deklarovali nesouhlas s pojetím a způsobem zpracování změn právní komisí ČRS a nemožnost projednání změn v MO a na členských schůzích, tak Rada ČRS nakonec rozhodla návrh Stanov z projednání na Sněmu stáhnout, což byla z našeho pohledu jediná možnost.

Výbor se zabýval i dodatky k popisům revírů na rok 2021, kdy do konce června ještě probíhá připomínkové řízení ke zpracovaným dodatkům.

Z již došlých MO Mělník navrhuje zákaz uchovávání živých lososovitých ryb, a ten vložit do BPVRP SÚS, s čímž výbor vyslovil souhlas.

Předseda SÚS pak navrhl některé změny na vodní ploše Pískovna Písková Lhota, které byly výborem schváleny a těmi jsou 24hodinový rybolov v době od 1. 5. do 30. 9. a v zájmu ochrany dravců minimální velikost nástrahy při lovu na rybku a její části 15 cm, to vše za použití pouze jednoháčku. Tyto změny vejdou v platnost od roku 2021.

Výbor SÚS revokoval své rozhodnutí o založení s.r.o. - Rybářská servisní s.r.o., jež se mělo projednávat na Konferenci. Výbor po konzultaci s účetní a daňovou poradkyní od tohoto záměru ustoupil s tím, že se stane plátcem DPH.

Výbor s lítostí a určitým nepochopením vzal na vědomí, že o dotaci na mimoprodukční funkce rybářských revírů (800,- Kč na ha) požádalo pouhých 33 MO, z toho 9 samostatných a SÚS.

Stručně:

- byl zpracovaný nový Profil SÚS, který bude zaslaný na místní organizace

- opravné zkoušky na členy rybářské stráže se uskuteční v září na Zbraslavi, všichni budou o konkrétním termínu včas informováni

- byly schváleny termíny Hospodářského vyrovnání 2020 s tím, že bude na webu crs-sus.cz opět připraven on-line systém přihlášení na HV tak, jak to bylo v loňském roce

- na podzim proběhne náborová akce Ve vodě nežijí jen vodníci

- výbor byl seznámen s průběhem prací na pískovně, s jejím otevřením i dosavadním hospodařením vyslovil spokojenost.