Středočeši čtvrtí na MeMiČR v plavané
publikováno: 11.06.2025
Ve dnech 6.-8. 6. 2025 se v Mlékojedech u Litoměřic na řece Labi konalo Mezinárodní mistrovství České republiky v LRU plavaná.
Náš tým Středočeského územního svazu reprezentovali závodníci, kteří nejlépe zvládli nominační kritéria a byli to jmenovitě Pavel Syrovátka, Karel Šimůnek, Hana Purkrábková a Aleš Flanderka.
Již při pátečním tréninku bylo jasné, že lov bude kvůli zrychlenému proudu, způsobeného vydatnými dešti, poměrně náročný. Do sobotního klání jsme šli s jasnou taktikou lovit na 13 m děličky a jako záložní strategii jsme měli lov hlaváčů na krátký bič, nebo lov na odhozový prut.
No a výsledek po sobotě byl pro naše barvy více než příznivý a po sektorových umístěních 2, 5, 5 a 6 jsme figurovali na moc pěkném čtvrtém místě s minimální ztrátou na pódiová umístění, po kterých jsme samozřejmě pošilhávali.
Do neděle jsme tedy šli se značnou motivací se ještě o něco zlepšit, ale jak to, tak někdy bývá, když člověk moc chce, tak se to prostě občas úplně nepovede. Nedělní výsledky v sektorech 5,7,12 a 14 nám rozhodně k vylepšení pozice nepomohly. K našemu překvapení to však nevedlo ke zhoršení našeho čtvrtého místa a obsadili jsme tak bramborovou pozici. Máme tedy o to větší motivaci pro další klání.
Děkujeme moc za podporu našim mateřským organizacím, Středočeskému územnímu svazu, a především našim blízkým za trpělivost s naším sportem.
Tým SÚS plavaná 2025
Fotogalerie