Dvě kontroly RS, 5 zadržených povolenek tit

publikováno: 29.05.2020

V noci z úterý na středu (26. – 27. 5.) byly vykonány dvě kontrolní akce rybářské stráže na revírech MO a vodní ploše SÚS. Bylo zadrženo celkem pět povolenek za lov mimo stanovenou dobu lovu.

První kontrolu provedla rybářská stráž MO Nymburk (26. 5. od 23.30 do 27.5. do 5.00), kterou zahájila na pískovně v Pískové Lhotě (411 983), kde byl jeden bivak a vše v pořádku.

Dále se kontrola zaměřila na revír Stará Mrlina (411 190), kde nebyl žádný lovící a následně postupovala po části pravého břehu nymburského Labe 21 (411 053), zde bylo 6 bivaků a všude pořádek.

Následovalo Labe 24 A (411 056) v Kolíně, kde spalo 6 rybářů, z nichž tři měli nastražené udice v době, kdy to RŘ nepovoluje. Proto byli vyzváni ke kontrole a povolenky jim byly zadrženy.

Poté byla zkontrolována část Velkého Samberku, tady byli tři rybáři a vše v pořádku včetně lovných míst.

I přes skutečnost, že byly zadrženy tři povolenky, byl na většině lovných míst, kde rybáři pobývali, pořádek, v souladu s RŘ a kontrola proběhla bez jakýchkoli dohadů.

Otto Hlaváček, RS SÚS s rozšířenou působností

Druhou kontrolní akci provedla čtyřčlenná rybářská stráž MO Brandýs n/L–Stará Boleslav (26. 5. od 20.00 do 27. 5. do 2.00 h.), která proběhla na revírech Labe 18 A Proboštská jezera (411 165) a Labe 18 (411 050), kde bylo zkontrolováno 28 lovících s několika drobnými chybami v zápisech v přehledu o úlovcích, což bylo vyřešeno domluvou.

Na revíru Labe 19 (411 051) bylo zkontrolováno 9 lovících, u dvou byla zadržena povolenka za lov mimo stanovenou dobu a 1 x napomenutí v 00:06 s ukončením lovu na výzvu RS, dále zde byl 1 x neoznačený vezírek s ponechanými rybami, které měl lovící řádně zapsané v přehledu o úlovcích a dva lovící měli opakovaně zapsané dvě vyjmenované ryby na jednom řádku (poučeni).

Na všech lovných místech byl pořádek a kontrola i přes zadržené povolenky proběhla v klidu a bez jakýchkoli dohadů. Za to bych chtěl všem lovícím i členům RS poděkovat. Kontrolu provedli Petr Kabát, Milan Hochman, Ognyan Mladenov a Roman Vlček

Za RS MO Brandýs nad Labem-Stará Boleslav Roman Vlček