ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

POZOR na podivný registr, který chce 1 000 korun tit

publikováno: 25.05.2020

Upozorňujeme funkcionáře místních organizací na podvodné jednání služby Registr Ekonomických Subjektů ČR.

V současné době se zaznamenali podvodné jednání, které se šíří prostřednictvím datových schránek s aktualizací evidovaných údajů v registru ekonomických údajů.

Služba Registr Ekonomických Subjektů ČR rozesílá poštovní datové zprávy, ve kterých uživatele vyzývá k úhradě poplatku 1000 Kč za evidenci ve svém rejstříku.

Zpráva s předmětem „Aktualizace evidovaných údajů“ se přitom tváří jako úřední dokument zaslaný státním registrem ekonomických subjektů a snaží se vzbudit dojem, že zaplacení poplatku je povinné.

Ve skutečnosti jde o rejstřík provozovaný soukromou firmou a právnické osoby nemají žádnou zákonnou povinnost mu něco platit (pokud si službu dobrovolně neobjednali).

Rejstřík je provozován na webu rescr.cz. Podezřelá je už sama společnost registr subjektů s. r. o., která rejstřík provozuje a má jediného majitele, kterým má být Raul Montenegero Mazas s trvalým pobytem v Panamě.

Na stejném principu fungovalo v Česku už několik podobných rejstříků či katalogů. Data obvykle stahují ze státních databází a pak se snaží právnické osoby uvádět v omyl a získávat od nich za své služby peníze. Počítají přitom s nepozorností uživatelů, kteří zaplatí, aniž by si prověřili, zda platit skutečně musí.

Pokud vám přišla výzva k platbě za nevyžádaný zápis v rejstříku firem, nic neplaťte. Jde o podvodné jednání, které se bohužel šíří i prostřednictvím datových schránek!!!

Mgr. David Zdvořáček, právník Rady ČRS

Fotogalerie tit

foto

PÍSKOVNA

PÍSKOVÁ LHOTA

NAPIŠTE NÁM

INTRANET

soutez

DRAVCOVÁ SEZÓNA

POČET NÁVŠTĚV

2 876 018

MÍSTNÍ ORGANIZACE

mapa

LOVNÁ MÍSTA PRO
HANDICAPOVANÉ

mapa

Počasí Praha-Zbraslav - Slunečno.cz

Pískovna

© 2020 ČRS SÚS