ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

Rybářské soustředění mládeže 2024 v Nymburce tit

publikováno: 10.07.2024

Ve dnech 30. 6. - 6. 7. se uskutečnilo letní soustředění rybářské mládeže, kterého se zúčastnilo 15 dětí z nymburského okresu. Všichni se těšili na nové zážitky a nejvíce na sportovní rybolov.

Na mladé rybáře dohlíželi vedoucí, kteří jsou zároveň vedoucími rybářských kroužků v Nymburce David Hrstka, František Rynekr, Jan Tykva a hostující vedoucí Karel Kestler. Kuchaři byli Josef Šimáně a Lubomír Řehák. Mladí rybáři byli ubytováni v ubytovacím zařízení rybářského spolku na Remanenci.

Den první: po ubytování a seznámení se s pravidly a chování na soustředění, jsme s dětmi vyrazili poprvé k vodě. Kluci už se nemohli dočkat na první úlovky. Velmi pěkné počasí i horko neovlivnilo aktivitu ryb první úlovky na sebe nenechaly dlouho čekat. Mezi ulovené ryby patřili především amuři, ale i kapři. Ulovené ryby byly vráceny zpět do revíru. Soustředění začalo v pozitivní náladě nejen účastníků, ale i nás vedoucích.

Den druhý: krásné dopolední úlovky různých druhů ryb a radost z nich jsou k nezaplacení. Klukům jsem zakrmil lovná místa uvařenou kukuřicí a hned to bylo znát.

Výborná rajská omáčka k obědu potěšila mládežníky i nás vedoucí. Odpolední rybolov byl ve znamení již větších ryb.

Z důvodu špatného počasí proběhla večer soutěž v poznávání ryb, živočichů a rostlin... Po večerce jsme se těšili na další den.

Den třetí: budíček v 5.40 hod., snídaně a oblíbený sportovní rybolov. Úlovky nezklamaly a na břeh se dostali amuři, kapři, plotice i sumečkové, potěšil krásný úlovek kapra obecného 67 cm.

Po obědě bylo na programu plavání v bazénu sportovního centra. Kluci se vyřádili a v teplém počasí ochladili.

Proběhl první večerní lov, který je pro rybáře velmi atraktivní. Starší rybáři zkusili lov dravců.

Den čtvrtý: dopolední návštěva ZOO Chleby byla krásným zpestřením našeho pobytu. Viděli jsme spoustu zvířat včetně medvědů a lvů. Neodolatelné bylo velké akvárium plné sladkovodních ryb.

Odpoledne byl opět sportovní rybolov a následně večerní grilovačka. Po večeři opět rybolov a zatím největší úlovek na soustředění: kapr 81 cm.

Den pátý: chladnější ráno nás přivítalo hezkými úlovky, mezi kterými nechyběl ani candát obecný. Před obědem proběhla ukázka výcviku policejních psů, moc děkujeme PČR kynologickému oddělení. Oblíbeným jídlem na táborech bývají dukátové buchtičky se šodó. Ani naši kluci nebyli ochuzeni... Odpoledne jsme opět navštívili plavecký bazén sportovního centra a po večeři opět na rybách.

Den šestý: ráno přednáška o myslivosti, zbraních a střelivu. Praktická ukázka střelby z airsoftových zbraní. Výborný oběd a polední klid. Večer splněných přání v podobě 64 cm velkého kapra, sedmiletého Štěpánka. Krásný pocit štěstí.

Rozloučení s rybami, slavnostní oběd na ukončení! Děkujeme NYMWAG CS a s. za dárky pro děti, děkujeme ZOO Chleby, děkujeme MO Nymburk. Obří poděkování patří vedoucím a kuchařům.

Zakončil jsem svůj osmnáctý ročník rybářských táborů. Vždy mě každý obohatí, pokaždé jinak, ale práce s dětmi mě prostě naplňuje. Tento ročník byl trochu jiný, složitější, ale o to mám více radosti, že jsme vše zvládli.

       David Hrstka, předseda MO Nymburk 

Fotogalerie tit

foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto

PÍSKOVNA

PÍSKOVÁ LHOTA

AKTUALITY E-MAILEM

Klikněte a přihlaste se k odběru

NAPIŠTE NÁM

INTRANET

PLhota
KB

POČET NÁVŠTĚV

26 625 805

MÍSTNÍ ORGANIZACE

mapa

RYBNÍKÁŘSTVÍ
MIMOPSTRUHOVÉ A PSTRUHOVÉ

mapa

MIMOPSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

PSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

LOVNÁ MÍSTA PRO
HANDICAPOVANÉ

mapa

Počasí Praha-Zbraslav - Slunečno.cz

© 2024 ČRS SÚS