ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

Čeští plavačkáři na ME pátí tit

publikováno: 02.07.2024

Ve dnech 24.- 30. 6. se konalo v Nizozemsku na plavebním kanálu princezny Margaret, poblíž městečka Sneek, mistrovství Evropy v lovu ryb udicí na plavanou.

Na tento závod nominoval státní trenér Roman Pokorný st. z Nového Strašecí závodníky Josefa Konopáska, Petra Kláska, Františka Hanáčka a další dva Středočechy Aleše Flanderku a Pavla Syrovátku.

Lovilo se pro nás v nezvyklých podmínkách ve velmi silném větru, a především za intenzivní lodní dopravy, častokrát velikých kontejnerových lodí. Jako nejúspěšnější rybolovná technika byl lov na 13 metrů dlouhé plavačkové děličky. V úlovcích převládaly ryby jako cejni, skaláci, okouni, ale výjimkou nebylo chycení candáta a úhoře, kteří se však museli po ulovení vrátit neprodleně zpět do vody a nepočítali se.

Po prvním ostrém zavodním dni jsme byli po dobrých a vyrovnaných výsledcích na suprovém druhém místě. Nabuzeni takovým úspěchem jsme se snažili do neděle ještě vyladit naši taktiku do posledního detailu. Bohužel průměrný los dvakrát nepomohl a po trochu smolném průběhu našich závodníků v některých sektorech, jsme průběžné druhé místo neudrželi a klesli na páté místo. Na nic se však vymlouvat nechceme, prostě se našly čtyři národní týmy, které si dokázaly lépe poradit a páté místo nakonec hodnotíme jako velmi dobrý výkon!

Děkujeme za podporu našim rodinám, Středočeskému územnímu svazu za podporu svých členů při reprezentaci naší vlasti a samozřejmě také Českému rybářskému svazu, bez jehož podpory by taková nákladná akce ani proběhnout nemohla.

Aleš Flanderka

 

Fotogalerie tit

foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto

PÍSKOVNA

PÍSKOVÁ LHOTA

AKTUALITY E-MAILEM

Klikněte a přihlaste se k odběru

NAPIŠTE NÁM

INTRANET

PLhota
KB

POČET NÁVŠTĚV

26 624 962

MÍSTNÍ ORGANIZACE

mapa

RYBNÍKÁŘSTVÍ
MIMOPSTRUHOVÉ A PSTRUHOVÉ

mapa

MIMOPSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

PSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

LOVNÁ MÍSTA PRO
HANDICAPOVANÉ

mapa

Počasí Praha-Zbraslav - Slunečno.cz

© 2024 ČRS SÚS