ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

Dětské závody v Lochovicích tit

publikováno: 12.06.2024

Naše MS Lochovice uspořádala velmi oblíbené dětské rybářské závody, které se letos konaly rybníku v zámeckém parku v Lochovicích, za což moc děkujeme paní Renatě Schumové.

Předpověď počasí hlásila od samého rána slunečno, bezvětří a příjemných 23 °C, a tak se již po sedmé hodině ranní se u rybníku scházeli nedočkaví rybaříci, dychtící po úlovku.

Nakonec se sešlo 35 dětí, které si nalosovaly svá lovná místa, na která se, po zopakování pravidel závodu, vydaly.

Po odstartování závodu se s napětím čekalo, kdo chytí první rybu. Ani ne po dvou minutách se tím šťastlivcem stala Barča Dvořáková s perlínem 21 cm.

Na hladině rybníka se objevovali amuři atakující hranici 100 cm. Bylo otázkou času, než se někomu poštěstí a amura „zapřáhne“. A byla to opět Barča, nadějná rybářka, která sváděla souboj s amurem, který měřil 63 cm, skoro 10 minut. Dalšího, ještě většího amura, zdolal Matyáš Kotva.

Kromě amurů se podařilo ulovit spoustu krásně zbarvených perlínů, stříbrných plotic, tajemně zelených línů, naježených okounů a také pár bojovných kaprů.

Právě kapr byl největší ulovenou rybou závodu. Na svědomí ho měl kdo jiný než Barča, která bojovala s kaprem měřícím 82 cm přes 15 minut.

V rámci fair play se v půlce závodu měnily lovná místa, aby šanci ulovit vysněnou rybu měly opravdu všechny děti.

V pravé poledne, když se závod ukončil, se všichni přesunuli na místní fotbalové hřiště TJ Slovan, kde proběhlo vyhlášení výsledků a předání hodnotných cen za účasti našeho předsedy Vládi Chota.

Kiosek Slovan Lochovice, pod vedením Petra Ženíška, zajistil dětem párky v rohlíku a limonádu a tímto mu také moc děkujeme.

Nejlepší závodníci: 1. Barbora Dvořáková 207 cm, 2. Šimon Segl 202 cm, 3. Matyáš Kotva 145 cm.

Nejlepší dívka: Barbora Dvořáková; první ryba: Barbora Dvořáková; největší ryba: Barbora Dvořáková.

Děkujeme také sponzorům: MO Hořovice, Rybářské potřeby Iva Hořovice, Kiosek Slovan Lochovice, Obec Lochovice, Renata Schumová a všichni, kteří pomáhali s organizací závodů.

Krásné prostředí zámeckého parku, nádherné ryby, snové počasí, ale hlavně úsměvy nadšených dětí, to je to, proč to my, rybáři z Lochovic, děláme.

Michal Dvořák, MS Lochovice

Fotogalerie tit

foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto

PÍSKOVNA

PÍSKOVÁ LHOTA

AKTUALITY E-MAILEM

Klikněte a přihlaste se k odběru

NAPIŠTE NÁM

INTRANET

PLhota
KB

POČET NÁVŠTĚV

26 625 275

MÍSTNÍ ORGANIZACE

mapa

RYBNÍKÁŘSTVÍ
MIMOPSTRUHOVÉ A PSTRUHOVÉ

mapa

MIMOPSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

PSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

LOVNÁ MÍSTA PRO
HANDICAPOVANÉ

mapa

Počasí Praha-Zbraslav - Slunečno.cz

© 2024 ČRS SÚS