ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

Vodník v Kralupech – 110 dětí tit

publikováno: 07.06.2024

Akce pro děti z veltruské mateřské školy „Ve vodě nežijí jen vodníci“ vzbudila v dětech velký zájem o ryby a rybářský sport, ale i zájem o navštěvování rybářského kroužku Okoun.

Uspořádali ji pro místní děti členové MO Kralupy nad Vltavou a vodník Čenda z místní zámecké strouhy a zúčastnilo se jí 110 dětí.

Bohatým programem provázel a vše komentoval již zmíněný vodník Čenda, se kterým se děti rády vyfotily, dokonce jim půjčil i obleček malého vodníka, díky němuž se děti proměnily na chvilinku v malé vodníčky.

Rybáři z MO Kralupy nad Vltavou si pro děti připravili bohatý program v podobě zkoušení rybářských dovedností, znalostí a soutěží jako je navíjení a zdolávání ryb, hod na cíl, nebo poznávání jednotlivých druhů ryb, kde samozřejmě ani nechyběla praktická ukázka ryb, které rybáři s sebou dětem přivezli ukázat.

Děti samozřejmě nejvíce ocenily, když si mohly ryby pohladit a velké nadšení vzbudil každý příděl vody, kterou nespokojená ryba dětem uštědřila. Vodníka Čendu nejvíce zajímalo, které z dětí ryby jí. Bohužel převážná většina z nich říkala, že oni doma rybu nejedí, protože jim nechutná.

Členové rybářské stráže vysvětlovali dětem, jak se nejen u vody mají chovat, že se nesmí odhazovat odpadky a křičet a mnoho dalšího, děti pozorně poslouchaly a některé vznesly zajímavé dotazy, na které ne vždy bylo úplně lehké odpovědět. (Je pozoruhodné, jak už i takto malé děti vnímají přírodu a dění kolem sebe, čeho si všímají a jak určité situace chápu. To, co nám dospělým přijde nudné a zcela všední a automatické, je pro ně fascinující.) 

Jako jedna z posledních zastávek pro malé budoucí rybáře bylo představení a ukázka rybářského náčiní spojených s výkladem. Bylo zajímavé pozorovat, že některé děti viděly vybavení jako prut, naviják či podběrák poprvé a jiné zase s nadšením komentovaly: „To má děda nebo taťka” atd.

Celou akci zakončila sladká svačinka. Z rukou vodníka Čendy dostaly krásné upomínkové předměty, za které děkujeme Středočeskému územnímu svazu, bez kterého by tato akce vůbec nemohla vzniknout. Veltruské děti se rozloučily s vodníkem Čendou, který se vrátil do Zámecké strouhy ve Veltrusech. Následně děti poděkovaly i členům MO Kralupy nad Vltavou, kteří pro ně program připravili. 

Akci doprovázelo krásné počasí bez mráčku, a ještě jednou mé velké díky patří Středočeskému územnímu svazu a rovněž členům rybářského kroužky a hospodářskému odboru MO Kralupy nad Vltavou bez jejichž pomoci by se tato akce nemohla vůbec uskutečnit.

Tomáš Vůjta, předseda MO Kralupy n/Vlt.


Fotogalerie tit

foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto

PÍSKOVNA

PÍSKOVÁ LHOTA

AKTUALITY E-MAILEM

Klikněte a přihlaste se k odběru

NAPIŠTE NÁM

INTRANET

KB

POČET NÁVŠTĚV

25 923 207

MÍSTNÍ ORGANIZACE

mapa

RYBNÍKÁŘSTVÍ
MIMOPSTRUHOVÉ A PSTRUHOVÉ

mapa

MIMOPSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

PSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

LOVNÁ MÍSTA PRO
HANDICAPOVANÉ

mapa

Počasí Praha-Zbraslav - Slunečno.cz

© 2024 ČRS SÚS