ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

Dětské rybářské závody v Komárově tit

publikováno: 06.06.2024

V sobotu (1. 6.) uspořádala naše místní skupina dětské rybářské závody na oslavu Dne dětí. Akce proběhla na Červeném rybníce v Komárově. Letošní akci bohužel poznamenalo špatné počasí.

Silný déšť provázel v podstatě celé závody, což kupodivu děti neodradilo a sešlo se jich úctyhodných 35 kousků (jen pro zajímavost to je o jedno dítě méně, než na loňské závody).

Přihlásit se do závodu bylo nutno nejpozději do osmé hodiny ranní. Při registraci si každé dítě vylosovalo své lovné místo, ze kterého se pak po dobu celého závodu snažilo ulovit co nejvíce ryb. Pravidla dovolovala lov pouze na jednu udici.

Samotný závod byl odstartován po uzavření registrací úderem osmé hodiny. V polovině závodu byla krátká pauza na občerstvení v podobě párků, klobás, limonád, sušenek a různých sladkostí. Po občerstvení se děti vrátily na svá místa a v závodu se pokračovalo.

Po domluvě jsme závod kvůli vytrvalému dešti zkrátili o 15 minut, takže oficiální konec byl letos ve čtvrt na dvanáct. Poté následovalo vyhlášení vítězů a rozdání věcných cen všem zúčastněným dětem. Když se na závody podívám zpětně, tak v mých očích zvítězily všechny děti, co se rybářských závodů zúčastnily. Protože v opravdu vydatném dešti vydržely, oblečené do pláštěnek a schovány pod deštníky, bojovat o svou chycenou rybu až do samotného konce závodu.

Na prvním místě se umístila Natálie Dragounová, která chytila tři ryby s celkovou mírou 139 cm. Druhé místo obsadil Šimon Kocourek, který chytil taktéž tři ryby se součtem 130 cm. Jako třetí se umístil Jakub Kocourek, který rovněž ulovil tři ryby, jejichž celková míra byla 110 cm. Všichni vítězové obdrželi poháry a další hodnotné ceny.

Největší chycenou rybou dne byl kapr o délce 60 cm, kterého ulovila Izabela Fryšová a odnesla si cenu velkého plyšového kapra.

Bohužel devíti závodníkům se nepodařilo chytit žádnou rybu, nicméně ani oni neodcházeli s prázdnou. Vedení MS Komárov pro ně připravilo spoustu dalších cen v podobě krmení, nástrah a drobného rybářského vybavení. Na závěr bych rád za toto deštivé, ale přesto krásné sobotní dopoledne poděkoval všem zúčastněným, všem sponzorům, a především členům MS Komárov, kteří se podíleli na zajištění této akce. Již v týdnu před závody museli vše řádně připravit, od úprav areálu na Červeném rybníce, po zajištění cen a občerstvení. Mé poděkování patří samozřejmě také MO Hořovice a SÚS, kteří naši činnost již dlouhodobě podporují.

Jaromír Ernest, předseda MS Komárov

Fotogalerie tit

foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto

PÍSKOVNA

PÍSKOVÁ LHOTA

AKTUALITY E-MAILEM

Klikněte a přihlaste se k odběru

NAPIŠTE NÁM

INTRANET

KB

POČET NÁVŠTĚV

25 921 236

MÍSTNÍ ORGANIZACE

mapa

RYBNÍKÁŘSTVÍ
MIMOPSTRUHOVÉ A PSTRUHOVÉ

mapa

MIMOPSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

PSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

LOVNÁ MÍSTA PRO
HANDICAPOVANÉ

mapa

Počasí Praha-Zbraslav - Slunečno.cz

© 2024 ČRS SÚS