ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

Vodník v Neratovicích – 56 dětí tit

publikováno: 05.06.2024

V Neratovicích na revíru Labe 16 uspořádala místní organizace náborovou akci „Ve vodě nežijí jen vodníci“, které se zúčastnilo 56 dětí.

Dětem rybáři předvedli vypouštění ryb za pomocí tzv. rukávu, kdy bylo do Labe vysazeno 5 q kaprů. Poté si každé z dětí mohlo z kádě vylovit a fyzicky prohlédnout kapra, lína, amura, okouna, plotici, sumce a candáta.

Děti měly spoustu dotazů k rybám a k životu v řece Labi, na které jim odpovídali předseda a jednatel neratovické MO. Na závěr přednášky si mohlo každé z dětí (i paní učitelky) vypustit keserem „svoji“ rybu do Labe, což si užily a každá vypuštěná ryba dostala své jméno.

Na dalším stanovišti ukázali rybáři dětem druhy rybolovných technik, předvedli navazování háčků a práci s rybářským prutem. Děti se zajímaly o rybářské pruty, vlasce, splávky, vyzkoušely si nahazování a soutěžily, kdo dohodí dál.

Poslední stanoviště bylo kvízové, kdy si děti samy vytvořily družstva, která mezi sebou soutěžila ve znalostech o rybách a přírodě. Soutěž probíhala tak, že družstva vyhledávala v určené prostoru otázky, na které musela odpovědět. Po vyhodnocení každé z dětí dostal diplom a propagační materiály SÚS.

Na závěr bylo pro děti připraveno občerstvení, kdy si samy opekly špekáčky, ke kterým dostaly chléb, hořčici, kečup a pití.

Akce byla ze strany pedagogů a dětí velmi kladně hodnocena, všichni strávili u Labe hezké, slunečné dopoledne, a dle sdělení dětí se dozvěděly plno zajímavých informací. Některé z nich se na místě zajímaly o možnosti navštěvovat dětský rybářský kroužek a také, jak by mohly získat povolenku k lovu ryb. Všem se nejvíce líbilo samotné vypouštění ryb rukávem a pouštění ryb z keseru do Labe.

Všichni se shodli, že už se těší na další takovou akci.

Rovněž rybáři z naší MO, kteří akci zajišťovali, si celé dopoledne pochvalovali a těšil je zájem dětí, který svými dotazy projevovaly.

Jiří Chrdle, jednatel MO Neratovice

 

Fotogalerie tit

foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto

PÍSKOVNA

PÍSKOVÁ LHOTA

AKTUALITY E-MAILEM

Klikněte a přihlaste se k odběru

NAPIŠTE NÁM

INTRANET

KB

POČET NÁVŠTĚV

25 923 200

MÍSTNÍ ORGANIZACE

mapa

RYBNÍKÁŘSTVÍ
MIMOPSTRUHOVÉ A PSTRUHOVÉ

mapa

MIMOPSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

PSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

LOVNÁ MÍSTA PRO
HANDICAPOVANÉ

mapa

Počasí Praha-Zbraslav - Slunečno.cz

© 2024 ČRS SÚS