Výbor SÚS se zabýval především pískovnou tit

publikováno: 06.05.2020

Poslední den v dubnu proběhla pracovní schůzka statutárních zástupců SÚS předsedy Dušana Hýbnera a jednatelky Jaroslavy Fryšové, která nahradila zasedání výboru SÚS.

O důležitých bodech hlasovali ostatní členové výboru před touto schůzkou tzv. per rollam, neboť nařízení vlády s ohledem na koronavirovou situaci zatím neumožnila klasické zasedání výboru.

Výbor se zabýval především pískovnou v Pískové Lhotě a úpravám, které na pískovně proběhly, a které ještě proběhnou do její otevření - sobota 16. 5. 2020.

Naši členové budou v tomto týdnu o provozu na pískovně informování na webu crs-sus.cz.

Na pískovně byly ukončeny a územním svazem převzaty veškeré zemní práce, které vykonala firma Znamínko, byla provedena stavba elektrorozvodných skříní, byl objednán zahradní domek pro správce pískovny a vypsáno poptávkové řízení na ostrahu pískovny. Byly zakoupeny 4 ks mobilních toalet, 2 kontejnery na směsný odpad a 15 trojnožek (odpadkových košů) a 500 ks odpadkových pytlů.

Výbor schválil žádost MO Mukařov o prvotní zarybnění nového rybářského revíru 411 204 Borovice vkládaného do sdruženého rybolovu. Dle platných standardů, při vložení revíru do sdruženého rybolovu, bude prvotní zarybnění poskytnuto.

Připravují se tištěné dodatky popisů revírů na rok 2021, termín zaslání změn od MO je do 31. 5.

Opravný termín pro uchazeče na členství RS byl ze dne 20. 4. odsunutý až na dobu po odvolání nouzového stavu a opatření vlády ČR. Všichni budou včas upozorněni.

Jarní zarybňování probíhá v rámci možností dle plánu. Předseda SÚS a někteří členové HO se účastní výlovů MO a vysazení násad z nákupu.

Byla rozvezena většina redistribuce kaprů a většina redistribuce pstruhů. Byl vysazen i váčkový plůdek peledě do rybníka Nový v Příbrami, na kterém SÚS hospodaří.

Rybářská stráž s celokrajskou působností zahájila v dubnu masivní kontrolní činnost, bylo zadrženo celkem 22 povolenek vesměs za překročení denní doby lovu, dále bylo zadrženo 6 neoprávněně lovících a byla již odebrána dvě Oprávnění k odlovu na vodních plochách SÚS.