Zásah pověřené RS při ostraze vodní plochy SÚS Stržený tit

publikováno: 26.04.2020

Dnes okolo poledne jsme byli telefonicky informováni od rybáře lovícího na rybníku Stržený, že viděl dva jiné rybáře, kteří dle jeho názoru nedodržují pravidla odlovu na vodní ploše SÚS Stržený.

Na základě tohoto telefonátu jsem vyrazil prověřit danou situaci přímo na místo a po cestě jsem zavolal svému kolegovi, který shodou okolností zde pobýval a následně jsme společně vykonali kontrolu zmíněných dvou lovících.

Po kontrole oprávnění jsme zjistili, že jeden lovící neměl zapsaný přisvojený úlovek kapra vůbec, druhý stačil rybu zapsat, ale rybu vykuchal na místě a vnitřnosti hodil opodál do trávy. Oběma rybářům bylo na místě odebráno oprávnění k odlovu na vodních plochách SÚS.

Za pověřenou RS Julius Nass, Petr Černý

SÚS: oba lovící byli zablokováni v systému SÚS rybníkářství, kde jsou vedeni a po dobu dvou let jim za porušení pravidel stanovených rybníkářem nebude umožněn lov na žádné této vodní ploše, které SÚS provozuje. Ve stejném duchu budeme postupovat i při dalších porušení pravidel odlovu.

Děkujeme členovi ČRS, který RS zavolal i pověřeným členům RS za rychlý zásah.