ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

Startuje pstruhová sezona, vysadili jsme 49 000 ks pstruhů a 7 250 ks lipanů tit

publikováno: 14.04.2020

Již ve čtvrtek, 16. 4., bude zahájena pstruhová sezona. Přestože nejsme vyloženě pstruhový kraj, poslední tři týdny jsme intenzivně zarybňovali, abychom milovníkům pstruhařiny připravili ty nejlepší podmínky.

V rámci SÚS můžete navštívit 25 sdružených pstruhových revírů o celkové rozloze cca 125,7 ha.

Celkem jsme doposud nasadili 7 200 kg dvouletých pstruhů, což představuje cca 49 000 kusů ryb. Konkrétně bylo vysazeno 2 600 kg pstruhů obecných, 7 250 ks dvouletých lipanů, 3 000 kg pstruhů duhových a do MP revírů dalších 1 600 kg duháků. Vše v rámci plnění ZP a dotace SÚS. Nad rámec ZP pak ještě řada MO vysazuje pstruhy z vlastních prostředků, za což jim patří velké poděkování.

Násada do našich vod je jedna věc, ale k příjemnému rybaření patří i to, že se každý bude u revírů choval v souladu s pravidly lovu, bude udržoval pořádek na lovném místě a šetrně zacházet s ulovenou rybou. To je pak zárukou toho, že všichni strávíme u vody chvíle klidu a pohody.

Každoročně vám předkládáme pravidla týkající se pstruhové sezony a opakování je matka moudrosti. Přečtěte si je prosím a dodržujte je.

a) Pstruh obecný se loví od 16. 4. do 31. 8., lipan podhorní je hájený od 1. 12. do 15. 6.

b) Nejmenší lovné míry lososovitých ryb dle vyhlášky č 197/2014 Sb. O rybářství
lipan podhorní 40 cm (BPVRP v některých ÚS)
pstruh duhový 25 cm
pstruh obecný 25 cm
siven americký 25 cm
Tady však musíme všechny lovící upozornit, aby se důsledně seznámili s bližšími podmínkami výkonu rybářského práva na revíru, na který se vydají, neboť ty mohou být uživatelem daného revíru upraveny např. v době hájení, ve stanovení míry ryb, počtem ponechaných ryb atd.

c) Denní doby lovu na pstruhových revírech v hlavních měsících
duben 6 – 20 hod.
květen 6 – 21 hod.
červen, červenec 5 – 22 hod.
srpen 6 – 22 hod.

d) Povolené způsoby lovu v pstruhovém revíru
Lov přívlačí od 16. 4. – 31. 8.
Lov na umělou mušku 16. 4. – 30. 11.

e) Nezapomeňte, že v rámci BPVRP platí na všech pstruhových revírech v SÚS od 1. 1. 2020 zákaz používání háčku s protihrotem a povinnost mít při lovu podběrák.

f) Při lovu na umělou mušku se použije 1 udice, která je držena v ruce, jiná udice nesmí být nastražena. Na udici jsou nejvýše tři návazce s jednoduchými háčky.

g) Lov přívlačí se použije 1 udice, která je opět pevně držena v ruce, jiná nesmí být, stejně jako u lovu na umělou mušku, nastražena. Lov spočívá v aktivním vedení nástrahy vodním prostředím. Za nástrahu se použije jedna umělá nástraha opatřená nejvýše jedním háčkem (jedno, dvoj, nebo trojháčkem).

h) Vzdálenost mezi lovícími v obou případech lovu je nejméně 20 m.

ch) V případě, že ulovíme na pstruhovém revíru štiku, candáta, okouna, sumce, bolena, tlouště, pak se tyto ryby zpátky nikdy nepouští, jde o škodlivé ryby v pstruhovém revíru.

i) V pstruhovém revíru si může osoba provádějící lov přisvojit v jednom dni, i když loví na více pstruhových revírech, nejvýše tři kusy lososovitých ryb. Přisvojením si povoleného množství uvedených druhů ryb končí denní lov. Síh peleď a síh maréna se nepovažují v úlovcích za ryby lososovité.

j) Na středočeských pstruhových revírech je umožněn lov 7 dní v týdnu. Lovící může třikrát v týdnu lovit ryby lososovité, datum lovu lososovitých ryb zakroužkuje před započetím lovu. Zbývající 4 dny může lovit ryby škodlivé a ostatní.

k) Velmi důsledně dbejte na to, a je to vaše povinnost, abyste před zahájením lovu zapsali do oddílu II povolenky k lovu datum a revírkde lovíte. Rovněž okamžitě po ulovení a ponechání zapisujete druh, míru a hmotnost lososovité rybyPo ukončení lovu, pokud nebyl docílen úlovek, kolonku proškrtnete.

l) Při lovu jste povinni mít vyprošťovač háčků a míru pro zjištění délky ryb.

Přejeme vám krásný lov a hezké zážitky u našich pstruhových vod.

 ČRS, z. s., Středočeský územní svaz

 

Fotogalerie tit

foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto

PÍSKOVNA

PÍSKOVÁ LHOTA

AKTUALITY E-MAILEM

Klikněte a přihlaste se k odběru

NAPIŠTE NÁM

INTRANET

KB

POČET NÁVŠTĚV

25 921 494

MÍSTNÍ ORGANIZACE

mapa

RYBNÍKÁŘSTVÍ
MIMOPSTRUHOVÉ A PSTRUHOVÉ

mapa

MIMOPSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

PSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

LOVNÁ MÍSTA PRO
HANDICAPOVANÉ

mapa

Počasí Praha-Zbraslav - Slunečno.cz

© 2024 ČRS SÚS