ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

Víkendový výlov rybníků Červený a Cukrovarský tit

publikováno: 05.04.2020

Včera byl sloven rybník Červený (MO Český Šternberk) a dnes rybník Cukrovarský (MO Smečno) a následně proběhlo zarybnění z vlastní výroby revírů ve společném hospodaření.

Ve Smečně dnes vykonali kontrolu vedoucí hospodářského odboru SÚS Milan Štěpnička, jeho zástupce Jan Porhansl a člen HV Petr Kupsa.

"Výlov i následné zarybnění proběhlo bez komplikací, ryba byla ve velmi dobré kondici a každý účastník výlovu měl zakrytý obličej respirátorem či rouškou," sdělil Jan Porhansl.

Provedené zarybnění z vlastní výroby:

kapři: MO Kralupy nad Vltavou – 2 520 kg (z toho 920 kg dotace SÚS), průměrná hmotnost 2,1 kg na kus.

kapři: MO Smečno, revír Slatina – 700 kg, průměrná hmotnost 2,1 kg/ks, amuři – 90 kg, průměrná hmotnost 0,5 kg/ks, štiky – 50 kg, bílá ryba – 50 kg (převážně plotice).

V sobotu byl slovený rybník Červený v Divišově (MO Český Šternberk), kontrolu zde za SÚS vykonal Jan Porhansl.

„Průběh výlovu a zarybnění byl velmi hladký bez komplikací. Všechny práce velmi dobře zvládnuty včetně logistiky násad do revíru. Před začátkem výlovu byli všichni účastníci poučeni, jak se mají chovat v této nelehké době, aby nedocházelo ke sdružování a zbytečného kontaktu mezi lovícími. K disposici byla dezinfekce na ruce a samozřejmě všichni měli zakrytý obličej rouškou či respirátorem. Závěrem bych dodal, že takto by měl probíhat výlov a organizace lovících v dnešní koronavirové karanténě,“ uvedl Jan Porhansl.

Provedené zarybnění z vlastní výroby do revíru Sázava 6:

kapři – 1 000 kg (průměrná hmotnost 1,9 kg), candáti – 112 kg (průměrná hmotnost 0,7 kg), bílá ryba – 425 kg (plotice, cejn).

(šam)

Fotogalerie tit