Změny v odlovu na našich vodních plochách! Startujeme 16. 4.! tit

publikováno: 02.04.2020

Připomínáme, že od 16. 4. dochází k výrazným změnám v odlovu na našich vodních plochách, které provozujeme v režimu rybníkářství, a které na návrh předsedy Dušana Hýbnera schválil výbor SÚS dne 27. 2. 2020. Pstruhový režim k 31. 3. skončil.

Zprávu vydáváme znovu jako upozornění pro ty, kteří ještě tyto výrazné změny nepostřehli. Děkujeme všem, kteří si již "Oprávnění" stáhli, věříme, že budete spokojeni. V této souvislosti jedno důležité upozornění: pstruhový režim na všech těchto plochách SÚS byl ukončený k 31. 3., což platí i pro Rachyni! Nyní následuje do 16. 4. příprava vodních ploch na mimopstruhový režim. Všechny potřebné informace najdete ZDE.

Základní informace k odlovu na vodních plochách SÚS:

K tomuto kroku nás vedlo jednak to, co se u některých těchto vodních ploch odehrávalo a odehrává a s tím související četné žádosti rybářů, abychom na těchto vodách udělali pořádek, ale především jsme se rozhodli sjednotit pravidla a podmínky odlovu a zároveň je zpřísnit jak s ohledem k rybí obsádce, tak i k lovícím, aby ti slušní strávili v klidu svůj čas věnovaný rybaření.

Podmínky, Oprávnění k odlovu, Pověření rybníkáře, pravidla odlovu na vodních plochách najdete na webu www.crs-sus.cz, v sekci Rybníkářství.

Veškeré tyto změny vstupují v platnost u mimopstruhového režimu od 16. 4. 2020 (na pískovně u Pískové Lhoty od 16. 5.), u pstruhového režimu od 1. 11. 2020!

Předně je stanoveno, že na těchto vodních plochách může odlov provádět pouze ten lovící, který si na našem webu www.crs-sus.cz stáhne „Oprávnění k odlovu“. To provede tak, že na webu vyplní formulář „Oprávnění k odlovu“ a poté mu bude odkaz s "Oprávněním" odeslán na jím uvedený e-mail. Zde si ho stáhne, vytiskne a bude ho mít vždy při sobě, pokud se vydá na odlov na našich vodních plochách. Upozorňujeme, že nestačí mít "Oprávnění" stažené v mobilním telefonu (pověřená kontrola na toto nebude brát zřetel), ale musí ho mít vytištěné. Platnost „Oprávnění“ je vždy na kalendářní rok, což znamená, že to současné končí 31. 12. 2020.

Pouze držitel tohoto „Oprávnění“ a odpovídající povolenky k lovu, může poté, co zaplatí místenku prostřednictvím SMS zprávy (neplatí pro Brožkovnu a Smilovice) v ceně MP režim 25,- Kč a P režim 50,- Kč (platí vždy na daný den), zahájit odlov na dané vodní ploše.

"Oprávnění" platí pro odlov v těchto vodních plochách:

Blažejovický potok – Píště (Rachyně): kombinovaný režim (MP + P)

Božkov: kombinovaný režim

Brožkovna: mimopstruhový režim

Jelito: mimopstruhový režim

Mlynařice 3 - Dvorce: kombinovaný režim

Písková Lhota: mimopstruhový režim

Stržený: mimopstruhový režim

Vlkava 4 - Smilovice: mimopstruhový režim

Režimy odlovu na těchto vodních plochách:

kombinovaný režim (MPR + PR) – mimopstruhový od 16. 4. do 15. 10. a pstruhový od 1. 11. do 31. 3.

mimopstruhový režim (MPR) – celoroční

Tvary SMS zpráv dle vodních ploch a s ohledem na zvolený režim:

Blažejovický potok – Píště (Rachyně): tvar SMS – HORAC50 nebo HORAC25 na tel. 90211

Božkov: HOBOZ50 nebo HOBOZ25 na tel. 90211

Jelito: HOJEL25 na tel. 90211

Mlynařice 3 - Dvorce: HODVO50 nebo HODVO25 na tel. 90211

Písková Lhota: HOPIS25 na tel. 90211

Stržený: HOSTR25 na tel. 90211

UPOZORŇUJEME, že lovící je povinen seznámit se s podmínkami a pravidly odlovu pro konkrétní podobu rybníkářství, které stanovil rybníkář, a že musí dodržovat pravidla pro lov ryb, dle aktuálního režimu s odlišnostmi uvedenými v podmínkách a pravidlech odlovu na vodních plochách v režimu rybníkářství ČRS, z. s., SÚS, jež jsou ke stažení na webových stránkách crs-sus.cz, dále jsou součástí oddílu III povolenky k lovu, a která jsou uvedena i v Rybářském řádu ČRS.

Všechna pravidla a podmínky pro odlov najdete na našem webu v sekci „Rybníkářství“ a u jednotlivých vodních ploch, takže se s nimi seznamte!

SHRNUTÍ POSTUPU:

1. zájemce na stránkách crs-sus.cz, v sekci Rybníkářství vyplní formulář k odlovu, po vyplnění formuláře je odkaz s „Oprávněním k odlovu“ odeslán na jeho e-mail

2. kliknutím na odkaz v e-mailu si „Oprávnění“ stáhne a vytiskne

3. seznámí se s pravidly a podmínkami odlovu

4. odkaz s oprávněním má při sobě, stejně tak odpovídající povolenku a zakoupenou odpovídající místenku

5. lovící je povinen zapisovat úlovky a docházky nesmazatelně do oddílu II platné povolenky k lovu pod evidenční číslo vodních ploch uvedené v oddílu III povolenky k lovu.

Zároveň všechny lovící upozorňujeme, že na těchto plochách budou prováděny kontroly. Ty mohou provádět členové rybářské stráže, ale i další osoby, které budou mít „Pověření rybníkáře“! Toto „Pověření“ vydává ČRS, z. s., Středočeský územní svaz prostřednictvím svých statutárních zástupců.

Pověřená osoba se před každým zahájením kontroly musí prokázat „Pověřením rybníkáře“ ke kontrole a průkazem člena rybářské stráže; nejedná-li se o člena rybářské stráže, prokáže se dotyčná osoba kromě „Pověření“ i občanským průkazem.

Pověřená osoba je oprávněna při porušení podmínek a pravidel stanovených rybníkářem odebrat lovícímu „Oprávnění k odlovu ryb“, neoprávněně nabyté úlovky a lovícího vykázat od vodní plochy.

Při neoprávněném odlovu ryb na vyjmenovaných vodních plochách (lovící nemá od rybníkáře písemné „Oprávnění“), bude tento skutek řešit v součinnosti s Policií ČR.

Pro ty, kterým se naše opatření nelíbí dopředu jasně říkáme: jsou to naše vodní plochy (neplést s revíry) a naše pravidla. K odlovu nikoho nenutíme, není to povinnost. Budeme rádi za každého slušného rybáře. Chceme vám zajistit klidné a pohodové rybaření, a to by mělo být i vaším cílem.

ČRS, z. s., Středočeský územní svaz