ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

Děti z Jedličkova ústavu na pískovně tit

publikováno: 29.06.2023

Na Pískovou Lhotu dnes dorazily děti z pražského Jedličkova ústavu, kde jsme pro ně připravili nejen lov ryb, ale spoustu zajímavých informací o rybách a věříme, že příjemně strávené dopoledne u vody.

Předem je nutné říci, že přijely děti s různým typem handicapu, proto byl nutný individuální přístup ke každému z nich a zvýšený důraz na bezpečnost našich handicapovaných hostů při pohybu kolem vody.

Vyprávění o rybách a průvodcem po stanovištích, kde dětem rybáři ukazovali různé techniky, se zhostil předseda SÚS Dušan Hýbner a opět se potvrdilo, že to s dětmi umí. Hltaly každé jeho slovo a zároveň překvapovaly, jaké vědomosti o rybách mají.

Prvním velkým tahákem pro ně byl ulovený úhoř, kterého naživo asi poprvé viděli všichni. A co teprve si na něj sáhnout? To byl zážitek, neskutečné emoce a velká radost.

A jelikož se pískovna nenechala zahanbit, tak některé z dětí ulovily pruhované bandity, což se jim velmi líbilo, ale vrchol je čekal hned na prvním stanovišti, když zabral téměř 7 kg kapr. Každé z dětí si s pomocí Dušana vyzkoušelo, jakou sílu „kapřík“ má, postupně se střídaly u prutu, aby nakonec byl podebraný a slavnostně se za potlesku objevil na břehu.

„Jen si zatleskejte, odvedli jste skvělou práci,“ povzbuzoval děti Dušan. Poté následovaly první nesmělé doteky a pak již fotografování s parádním úlovkem.

Pěkné dopoledne bylo zakončené obědem, kdy se servírovaly hamburgery s hranolkami.

„Tak tohle jsem ještě nezažil, tolik upřímné radosti, kdy je člověk najednou ve světě, kde starosti a problémy nás, zdravých, jsou naprostou malicherností. Smekám před asistenty dětí, co s nimi dokáží a jakou péči jim věnují. A jsem pyšný na to, že máme v územním svazu takovou vodu, na které můžeme zrealizovat akci, kterou bychom jen těžko někde jinde dělali, a že jsme schopni ji uspořádat,“ uvedl Dušan Hýbner.

Před odjezdem dostaly děti dárkové předměty a plakáty ryb, rostlin a živočichů.

„Ohlasy jsou skvělé, už teď jsme se domluvili, že z tohoto našeho setkání uděláme každoroční tradici. Ještě budu přemýšlet o nějaké formě partnerství s Jedličkovým ústavem, protože děti byly nadšené a jestli jsme jim dnes udělali alespoň trošku radost, pak je dobré v tom pokračovat,“ dodal předseda SÚS.

Děkujeme nejen našim hostům z Jedličkova ústavu, že přijeli, ale především klukům, kteří celou akci připravili a odvedli skvělou práci – Pepovi Klimperovi a Petru Šustovi z MO Kácov a Honzovi Porhanslovi a Michalu Šramotovi z MO Kladruby. Děkujeme!

(šam)

Fotogalerie tit

foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto

PÍSKOVNA

PÍSKOVÁ LHOTA

AKTUALITY E-MAILEM

Klikněte a přihlaste se k odběru

NAPIŠTE NÁM

INTRANET

KB

POČET NÁVŠTĚV

21 187 637

MÍSTNÍ ORGANIZACE

mapa

RYBNÍKÁŘSTVÍ
MIMOPSTRUHOVÉ A PSTRUHOVÉ

mapa

MIMOPSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

PSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

LOVNÁ MÍSTA PRO
HANDICAPOVANÉ

mapa

Počasí Praha-Zbraslav - Slunečno.cz

© 2023 ČRS SÚS