Čelákovická RS zadržela dvě povolenky tit

publikováno: 29.03.2020

V sobotu (28. 3.) po poledni upoutal lovící rybář pozornost dvou nových členů rybářské stráže MO Čelákovice. Skončilo to zadrženou povolenkou.

Kontrolou totiž bylo zjištěno, že si lovící ponechal tři kusy v tuto dobu hájeného jelce tlouště, a tak mu byla okamžitě členy RS zadržena povolenka k lovu.

V podvečer pak zahájila společnou kontrolu revírů RS s celokrajskou působností MO Čelákovice a MO Nymburk.

Nejprve byla zkontrolována první část revíru Labe 19, kde bylo kontrolováno 6 lovících, vše bez závad. Poté se RS přesunula na revír Jezero Sadská, zde zkontrolováno 7 lovících, opět bez závad a následně byla společná kontrola ukončena.

Další část kontroly RS MO Čelákovice proběhla na nově budované vodě – Písková Lhota, kde za pomoci termovize byla zkontrolována celá pískovna, a i zde bylo vše v pořádku.

Poté se RS přesunula na revír Labe 19A, opět bez závad.

Následně se RS vrátila na revír Labe 19, kde ve 22.47 hod. byly nalezeny nastražené pruty. Zprvu to vypadalo, že je zde zapomněl roztržitý rybář, neboť v okruhu cca 100 metrů nikdo nebyl. I přesto RS učinila falešný záběr a zhruba po pěti minutách, z více jak 100 metrů vzdálené chaty, přišel rozespalý rybář. Z důvodu nedodržené denní doby lovu byla dotyčnému zadržena povolenka k lovu. Zbytek kontroly proběhl již bez závad. Kontrola byla ukončena ve 23.30 hod.

Lovící upozorňujeme, že kontroly RS, i přes současný stav a výrazná omezení, s důrazem na jejich respektování, probíhají a budou probíhat. Děkujeme všem, kteří dodržují vše, jak mají.

Za RS Čelákovice Jiří Eichler