ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

V závodě II. ligy v plavané zvítězila MO Nové Strašecí tit

publikováno: 10.05.2023

O víkendu uspořádala MO Plaňany 2. kolo II. ligy v lovu ryb udicí na plavanou. Závody se uskutečnily na Labi v Poděbradech u zimního stadionu. Tímto děkujeme MO Poděbrady za zapůjčení tohoto revíru, který je opravdu bohatě zarybněn.

A i tentokrát ryby opravdu braly, neboť 44 závodníků za dva závodní dny (8 hodin) nalovilo téměř 1 466 kg ryb, převážně cejnků, cejnů a plotic.

Lovilo se na 11,5 až 13 m dlouhé plavačkové děličky. Průtok řeky a velké množství ryb vyskytujících se u břehu nepřálo chytání na odhoz.

V sobotu vyhráli svůj sektor A – Jan Krejsa, B – Roman Pokorný st., C – Michal Čampiš, D – Václav Vavřín. Nedělní závod pak sektor A – Radek Lev, B – Jaroslav Cajthaml, C – Jiří Kučera, D – Jan Krejsa.

V týmech zvítězilo MO Nové Strašecí – Maver B, 2. místo obsadil ČRS Tubertini Česká Lípa a 3. místo MO Plaňany Colmic. Těsně pod stupni vítězů, čtvrtí, skončil poslední ze středočeských týmů – MO Rakovník.

V jednotlivcích zvítězil Jan Krejsa, druhý byl Václav Vavřín a na třetí skončil Roman Pokorný st.