ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

SÚS zakoupil revír Rakovnický potok 3M – Štikový tit

publikováno: 27.03.2020

Jak si jistě někteří povšimli, na transparentním účtu včera „zmizela“ téměř celá nashromážděná částka, neboť byla použita na zakoupení revíru Rakovnický potok 3M – Štikový.

Jedná se o 2,4 ha vodní plochy, zakoupeny byly rovněž pobřežní pozemky včetně hráze rybníka. Vše v celkové hodnotě 2 682 570,- Kč. Ve "Fondu" nebyl dostatek finančních prostředků, použilo se z něj 1 800 000,- Kč a zbývající částka ve výši 882 570,- Kč byla pokryta z rezervního fondu SÚS. 

Revír byl zakoupený od MO Jesenice, která se dostala do problémů vlivem podvodného jednání firmy, která prováděla revitalizaci rybníku a hrozilo, že o revír přijde. SÚS navrhl finanční pomoc v podobě odkupu Štikového, který tak byl ke včerejšímu dni zrealizován.

MO Jesenice je od letošního roku ve sdruženém rybolovu.

„Znovu se ukazuje, že Fond na nákup vodních ploch má smysl. Že musíme být připraveni na nenadálé situace, které současná doba přináší. MO Jesenice je další organizací, které jsme díky Fondu pomohli. Problémy mohou potkat každou organizaci, i když si to nepřeju, ale musíme být připraveni. Proto přispívejte do Fondu jakoukoli částkou, protože, rybář bez vody není rybář. Do Fondu v letošním roce přispěli i nové MO v SÚS a jednotlivci. Děkuji všem, co chápou, že v nákupu nových vodních ploch a udržení těch stávajících, jsme ekonomicky silní pouze jako celek. Věřím, že se do Fondu zapojí i další MO. Obzvláště si vážím přístupu mnohých jednotlivců, ale i malých MO, které hospodaří v rámci svého rozpočtu v řádkách desetitisíce korun, přesto přispěly několika tisíci korunami. To smekám. Rybník je vložen do sdruženého rybolovu a bude na něm i nadále na základě pachtovní smlouvy hospodařit MO Jesenice,“ uvedl předseda SÚS Dušan Hýbner

(šam)

 

 

Fotogalerie tit

foto
foto

PÍSKOVNA

PÍSKOVÁ LHOTA

NAPIŠTE NÁM

INTRANET

soutez

DRAVCOVÁ SEZÓNA

POČET NÁVŠTĚV

2 430 509

MÍSTNÍ ORGANIZACE

mapa

LOVNÁ MÍSTA PRO
HANDICAPOVANÉ

mapa

Počasí Praha-Zbraslav - Slunečno.cz

Pískovna

© 2020 ČRS SÚS