ZAVŘÍT

Český rybářský svaz, z. s., Středočeský územní svaz

Práce na pískovně jsou v plném proudu! tit

publikováno: 20.03.2020

Jak jistě všichni víte, novou vodní plochu – pískovnu Písková Lhota, kterou jsme zakoupili v loňském roce, chceme otvírat dalším ročníkem závodu „O pohár předsedy SÚS“ dne 16. 5. 2020.

Zda se závody nakonec uskuteční v tuto chvíli nevím, rozhodnutí nemám v rukou já a ani vy, tak uvidíme. Každopádně je však toto datum pro nás, co se týče pískovny, zásadní a veškeré kroky zatím k tomuto datu směřujeme.

Pokud by se nám ji nepodařilo otevřít závody, hodláme to pro naše členy učinit hned druhý den – v neděli, 17. 5. Upozorňuji, že do té doby je pískovna pro lov uzavřena!

Podmínky odlovu na této vodní ploše najdete ZDE a ZDE!

V současné době na pískovně probíhá svahování severní strany pískovny, která je nejmladší, nejhlubší a břeh zde byl velice nestabilní, takže tu docházelo ke značnému sesuvu půdy do pískovny a ohrožení stability přístupové cesty.

Po vysvahování bude na břeh nanesena ornice, vše bude oseto a provede se výsadba dřevin, které břeh zpevní.

Zároveň dochází k prořezu náletových dřevin, výřezu nežádoucích dřevin a sekání břehů. Vše s ohledem na to, aby na pískovně po cca 50 m vznikaly klidové zóny pro ryby (hustý břehový porost, nesečený rákos).

Co ještě plánujeme?

V další etapě prací, které by měly být zahájeny v průběhu příštího týdne, chceme připravit tři odstavné plochy pro automobily, zpevnit a upravit přístupovou cestu.

Stabilizovat břeh na východní části kamenným záhozem, posekat pobřežní pozemky a vytipovat vhodné úseky pro podzimní výsadbu dřevin (ostrůvky), které časem odhluční pískovnu od dálnice a silnice, a budou stínem a klidovou zónou pro naše lovící i rybí kamarády.

Do zadní, nejstarší a nejkrásnější části pískovny chceme zakázat vjezd automobilů, a tak bude nutné na přístupové cestě vybudovat závoru a celý prostor pískovny zabezpečit proti nepovolenému vjezdu vozidel.

Rovněž by mělo dojít na vybudování zázemí pro správce pískovny a časem i na vybudování zázemí pro dětské tábory místních organizací SÚS, po kterém máme v rámci našeho územního svazu velkou poptávku.

Byl bych rád, aby si na pískovně našel v budoucnu každý své místo, ať už kaprař, vláčkař, či plavačkář…

O otevření pískovny a pokračování prací vás budeme informovat, včetně zveřejnění násad ryb, které do pískovny vysadíme.

Plány máme velké, držme si palce, ať se vše podaří zrealizovat.

Dušan Hýbner, předseda SÚS

Fotogalerie tit

foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto

PÍSKOVNA

PÍSKOVÁ LHOTA

AKTUALITY E-MAILEM

Klikněte a přihlaste se k odběru

NAPIŠTE NÁM

INTRANET

POČET NÁVŠTĚV

16 006 182

MÍSTNÍ ORGANIZACE

mapa

RYBNÍKÁŘSTVÍ
MIMOPSTRUHOVÉ A PSTRUHOVÉ

mapa

MIMOPSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

PSTRUHOVÉ REVÍRY

mapa

LOVNÁ MÍSTA PRO
HANDICAPOVANÉ

mapa

Počasí Praha-Zbraslav - Slunečno.cz

© 2023 ČRS SÚS